Projektowanie Wnętrz na Facebook

Multifunkcyjny grzejnik ze szkła hartowanego

Opublikowano: 25 czerwca, 2015 Autor:

Lamele grzewcze wykonane ze szkła hartowanego zapewniają szybki wzrost temperatury, a przy tym również możliwość dopasowania grzejnika do łazienki urządzonej w stylistyce high-tech. Atutem rozwiązania jest też system umożliwiający jednoczesne ogrzewanie pomieszczenia i suszenie ręczników, a także przeciwdziałający cyrkulacji kurzu.

Grzejnik ze szkła hartowanego

Grzejnik Organza od Atlantic

Grzejniki w łazience powinny nie tylko zapewniać optymalną temperaturę, ale również możliwość szybkiego wysuszenia ręczników. Jednak rozłożenie na grzejniku elektrycznym mokrego ręcznika powoduje, iż tłumi on wydostawanie się ciepła, które zostało wytworzone przez urządzenie. Wówczas pomieszczenie nie jest dostatecznie ogrzewane, gdyż większość energii zostaje zużyta jedynie do wysuszenia ręcznika.

Grzejnik Organza produkowany przez Atlantic Polska wyposażony został w Duo System, który umożliwia dwutorowe rozprowadzanie ciepła. Polega on na emisji ciepła przez boczne otwory wylotowe, których budowa uniemożliwia zakrycie ich przez ręcznik. W wyniku tego w łazience utrzymana jest ustawiona temperatura, mimo, że na grzejniku suszy się ręcznik.

Patenty w grzejniku łazienkowym

Kolejnym patentem producenta, w który wyposażony jest ten model suszarki łazienkowej, jest system ASP. Jego zadaniem jest eliminacja zjawiska cyrkulacji kurzu, w wyniku czego nie unosi się, ani nie osiada w pobliżu urządzenia, nie tylko kurz, ale również pyłki i roztocza. Rozwiązanie to dedykowane jest dla osób uczulonych na kurz, cierpiących na astmę oskrzelową, katar sienny czy zapalenie zatok przynosowych.

Grzejnik ze szkła hartowanego Atlantis

Do wykonania obudowy Organza wykorzystano szkło SGG Securit, którego odporność na uderzenia mechaniczne jest, dzięki procesowi hartowania, około 3 razy wyższa niż szkła niehartowanego tej samej grubości. Dzięki tej wytrzymałości jest ono wykorzystywane do produkcji okien i drzwi antywłamaniowych. Niskotemperaturowy, płytowy element grzewczy grzejnika, który wykonany został ze szkła hartowanego, pokryty jest cienkowarstwową folią grzewczą.
Kolory grzejnika ze szkła

Podstawowymi kolorami high-tech są kontrastowe biel i czerń, które zestawione są na większych płaszczyznach. W stylu tym obecne jest także szkło i metal, najczęściej pod postacią chromu lub aluminium. Z tego powodu do łazienki urządzonej w stylu high-tech pasować będzie grzejnik Organza. Najlepiej gdyby część ścian w niej pokryta była gładkim tynkiem lub dużymi panelami szklanymi w kolorze białym, a część w czarnym. Na podłodze z kolei powinna być wylana biała posadzka z żywicy. Do takiego pomieszczenia należy zakupić kabinę prysznicową typu walk in, której ściany stanowić będzie przezroczyste szkło. Całość uzupełnić można o modernistyczne krzesło z polipropylenu i lampę, która ma formę kilku świecących kul.

W przypadku, gdy wolelibyśmy urządzić łazienkę w stylistyce, która wizualnie sprawiała będzie wrażenie bardziej ciepłej, powinniśmy Organza zainstalować na ścianie z bordowym tynkiem lub gipsem. Do pomieszczenia takiego pasować będzie drewno pod postacią blatu na umywalkę i dekoracyjnego pieńka drewna, który służyć może jako stolik. Wówczas można zakupić tradycyjną kabinę prysznicową z brodzikiem, a podłogę wyłożyć ciemnoszarymi płytkami.

 

Ten model suszarki łazienkowej wyposażony jest również w niezależny wentylator Ventilo o mocy 1000W, który pomaga w szybkim wzroście temperatury. Przydatne w łazience będą również 2 uchwyty umożliwiające suszenie ręczników.

Organza ma szerokość 557 mm, głębokość 151 mm, natomiast wysokość 1249 mm lub 1569 mm, w zależności od mocy. Kosztuje 3 690 zł za wersję 1600 W lub 4 305 zł za 1750 W.
Tags: ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz