Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne Pokój dzienny Stylowe wnętrza

Najmodniejszy kolor w aranżacji wnętrz w 2019 roku

Jakiego koloru nie może zabraknąć w naszych wnętrzach w 2019 roku? Eksperci już teraz spekulują na ten temat. 

Obecnie najmodniejszy jest Ultra Violet zarówno w przypadku mebli, jak i dodatków. Eksperci salonów Agata typują, jaka paleta kolorystyczna będzie dominować już za kilka miesięcy.

Na kolorystyczne wybory opiniotwórczego Instytutu Pantone zawsze czekamy z zapartym tchem. To on decyduje o tym, jaki kolor będzie królował w naszych czterech kątach. Dwa lata temu najmodniejsza była zieleń, w zeszłym roku zachwycaliśmy się soczystym fioletem. Co będzie modne w 2019?

Instytut Pantone wybrał 72 kolory spośród ośmiu palet, które według przewidywań będą królować w każdym domu w 2019 roku. Według Natalii Nowak, eksperta salonów Agata, jeden z nich ma szczególny potencjał, aby rozkochać w sobie miłośników aranżacji wnętrz. Stanowi on pewnego rodzaju kontynuację trendu, który obserwujemy w tej chwili, czyli mody na mocne, wyraziste barwy.

– Po 2017 roku, kiedy królowała zieleń i tym roku, kiedy eksperci wskazali na fiolet, mamy nadzieję, że w przyszłym roku wprowadzimy do naszych wnętrz więcej soczystego różu i purpury. Te kolory, które znalazły się na paletach wskazanych przez Instytut Pantone, mają ogromny potencjał zarówno jeśli chodzi o dodatki, jak również meble tapicerowane, takie jak sofy czy fotele. Nie tylko odświeżą wnętrze, ale przede wszystkim nadadzą mu wyjątkowego charakteru – komentuje Natalia Nowak, ekspert salonów Agata.

Róż we wnętrzach nie musi być kiczowaty! Wystarczy, że do aranżacji w stonowanych kolorach wprowadzisz sofę w odcieniu głębokiego różu, a z pozoru nudne wnętrze nabierze zupełnie nowego wyrazu. Jeśli natomiast nie planujesz wymiany mebli – postaw na dodatki. Poduszki, koc, wazon. Wystarczy dobrać kilka drobnych przedmiotów w tym samym lub podobnym kolorze i aranżacja nabiera nowego klimatu.
1 KOMENTARZ

  1. Ja nie umiem przewidywać przyszłości i szczerze mówiąc odpowiadają mi aktualne trendy też sobie w sypialni dałam na ściany fiolet, ale nie ten Ultra tylko Fiołek Alpejski z duluxa kolory świata. Bardziej mi się podoba. A jeśli w przyszłym roku zmieni się moda to ja i tak pozostanę przy tym co jest bo mi się podoba 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *