Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Architektura Stylowe akcesoria

Nie wszędzie da się ogrzewać centralnie – nowe piece wolnostojące

Falcon i Falcon View to nowe piece wolnostojące stworzone przez firmę Kratki.pl. Tego typu rozwiązanie kierowane jest do właścicieli domów, które nie posiadają centralnego ogrzewania. Warto wyposażyć w nie np. domek letniskowy.

Nowe piece Kratki

Falcon i Falcon View mają charakterystyczny owalny design i duże komory spalania. Choć zgrabne, półokrągłe kształty sugerują lekkość, nowe piece są bardzo stabilne. Natomiast materiał, z którego je wykonano – wysokogatunkowa stal – wyjątkowo trwały. Modele różnią się od siebie wizją ognia, którą oferują. Falcon ma przestronną szybę frontową, która w połączeniu z komorą spalania uatrakcyjnia obserwację płomieni. Falcon View pozwala na przyglądanie się palenisku z wielu punktów przestrzeni – to zaleta dodatkowych bocznych okien.

Szczelne, oszczędne piece

Korpus urządzenia nie pozwala na wymianę gazów z otoczeniem. Ponadto, solidna pionowa klamka w obu modelach jest nie tylko ozdobą. To wygodny sposób na całkowicie szczelne zamknięcie drzwiczek. Dzięki tym rozwiązaniom Falcon i Falcon View są polecane do domów energooszczędnych i wykorzystujących rekuperację.

Piece mają być też ekologiczne. System dwóch deflektorów wydłuża drogę spalin, co podnosi efektywność spalania i redukuje do minimum emisję spalin do atmosfery. O środowisko dba także zastosowany system czystej szyby, czyli dostarczanie powietrza bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych po bokach kominka. Pozwala to dostarczyć tlen do górnej części komory spalania i dopalania tam gazów powstałych w procesie spalania.

Jak działa materiał Acumotte?

Falcon i Falcon View zostały wyposażone w innowacyjny materiał akumulujący ciepło Acumotte. Podwyższa on temperaturę w palenisku i pozwala na dłuższą emisję ciepła do pomieszczenia przy użyciu tej samej ilości paliwa. W piecach zastosowano specjalnie profilowaną płytę dolną, która obniża palenisko – dzięki temu komora spalania jest głębsza i mieści w sobie większą ilość drewna. Obsługa procesu odbywa się za pomocą jednego regulatora, co wyklucza błędy w użytkowaniu.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *