Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne

Nietypowo i modnie: schody zawitały do salonu

Można śmiało powiedzieć, że nastała moda na umieszczanie schodów w salonach. Coraz częściej mają być główną ozdobą, wyeksponowaną gwiazdą pomieszczenia, która dodaje blasku w salonie. Jeśli wątpisz, że to dobry pomysł – daj się przekonać!

Coraz częściej rezygnuje się z umieszczania schodów w oddzielnej klatce. Nowoczesne formy, rozmaite kolory i kształty zmieniają je w dekoracyjne dzieła sztuki. Dlatego nie mogą być postrzegane wyłącznie jako elementy konstrukcji. Modne stały się modele, które składa się samodzielnie – przykładem jest włoski producent Fontanot.

schody kręcone

Najlepszy model do salonu

Różnorodność modeli sprawia, że można dobrać wymarzone schody, aby pasowały do wystroju. Jeśli zdecydujesz się na umieszczenie ich w salonie, warto pod uwagę wziąć schody spiralne.

Ich największą zaletą jest to, że nie zajmują dużo miejsca. Ich bieg jest wpisany w koło, a stopnie o kształcie klinów przymocowane są do centralnego słupa. Prezentują się efektownie. Ich wadą jest to, że mogą być dla części domowników niewygodne.

cegła w lofcie

Schody nie tylko w domach
Jeśli masz dwupoziomowe mieszkanie lub loft, na pewno zależy Ci na dwóch aspektach: zaoszczędzeniu miejsca i dekoracji. Umieszczenie schodów w salonie wpływa na silne powiązanie strefy prywatnej i dziennej. Rozwiązanie jest dobre, dla uzyskania otwartych przestrzeni, a schody nie stanowią tu przeszkody.

Schody możesz zaprojektować sam – wszystko zależy od Ciebie. Nie muszą być standardowe: wykorzystuje się drewno, stal, szkło i ich połączenia. Możesz nadać wymarzoną formę, aby odzwierciedlały charakter pomieszczenia.

Centrum domowego życia

Umieszczenie schodów w salonie sprzyja integracji domowników. Oba poziomy budynku są ze sobą ściślej powiązane, dzięki czemu jest więcej okazji do spotkań i wspólnego spędzania czasu. Takie rozwiązanie może być jednak problematyczne dla ludzi, którzy cenią sobie spokój.


niebieskie schody

Schody w salonie są z pewnością ciekawym rozwiązaniem pod względem praktycznym i dekoracyjnym. Gotowe zestawy schodów wpasują się we wnętrze każdego domu, mieszkania jak i loftu.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *