Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Gabinet/biuro

Nowe trendy w aranżacji przestrzeni biurowej

Orgatec to najważniejsze w Europie targi poświęcone przestrzeni biurowej. Podczas jej tegorocznej edycji, polska firma Mikomax Smart Office zaprezentowała nowe rozwiązania odpowiadające na trendy kształtujące współczesne miejsce pracy.

Mikromax OrgatecNowoczesne biuro

Projektanci firmy zmierzyli się z takimi wyzwaniami, jak optymalizacja przestrzeni, czy wpływ open space na produktywność. Wśród zaprezentowanych nowości znalazły się dwa systemy mebli pracowniczych: Futuro i Stand Up, a także serie Packman i Chillout, które znajdą zastosowanie zarówno w strefach wspólnych biur, recepcjach, jak i przestrzeni publicznej.

Organizowane w kolonii targi Orgatec, które w tym roku odbyły się w dniach 21-25 października, to najważniejsze w Europie wydarzenie poświęcone rozwiązaniom dla współczesnych miejsc pracy. Skupia ono trendy, odpowiadające za wygląd dzisiejszych biur.

Biurka Stand Up i Futuro

Mikromax biurkoPierwszym z zaprezentowanych rozwiązań jest system Stand Up. Jego unikatową cechą jest szybka i swobodna regulacja blatu, która umożliwia łatwe przejście od pracy siedzącej do stojącej. W odróżnieniu od dostępnych na rynku regulacji elektrycznych, pneumatycznych, czy na korbę, biurko to wykorzystuje opatentowany przez Mikomax Smart Office, system regulacji manualnej, który umożliwia najszybszą i płynną regulację wysokości. Stand Up jest odpowiedzią na dolegliwości zdrowotne, na które narażone są osoby prowadzące siedzący tryb życia. Jak pokazują badania na dyskomfort fizyczny w biurze skarży się 70% pracowników. Wielogodzinne siedzenie nie tylko obniżą produktywność, ale przede wszystkim negatywnie wpływa na zdrowie. Źródłem problemu nie jest brak ergonomii fotela, ale pozostawanie przez wiele godzin w tej samej pozycji. System Stand-Up pomaga wprowadzić aktywność w sposobie pracy i zapobiegać dolegliwościom wynikającym z długotrwałego siedzenia.

Z kolei system Futuro (projekt: Przemysław „MAC” Stopa) pozwala na jak najefektywniejsze wykorzystanie przestrzeni biurowej przy zachowaniu ergonomii i maksymalnego komfortu użytkownika. Jest to możliwe dzięki umieszczeniu miejsca do przechowywania (półka lub zamknięta szafka) nad biurkiem. Futuro pozwala zredukować przestrzeń zajmowaną przez jedno stanowisko pracownicze o 2 m2. Jednocześnie, dzięki takim elementom funkcjonalnym jak m.in. izolująca od ciągu komunikacyjnego ścianka boczna, dodatkowa lampka LED czy dolny uchwyt na jednostkę centralną komputera, system zapewnia wysoki komfort pracy.
Packman i Chillout – systemy mebli biurowych

Mikromax biuro open space

Zarówno Packman (projekt: Tomasz Augustyniak) jak i Chillout (projekt: Beza Projekt) to systemy mebli o szerokim zastosowaniu. Równie dobrze sprawdzą się w przestrzeni publicznej czy strefie recepcyjnej jak i jako uzupełnienie tradycyjnego open space. Cechą obu projektów jest wykorzystanie oryginalnych form, nasyconych kolorów i nietypowego dla projektów biurowych materiału jakim jest drewno. Wszystko to pozwala na ocieplenie wizerunku biura i przełamanie oficjalnego charakteru przestrzeni.

Mikromax fotele

Na serię Packman składają się fotele i sofy z wysokimi ściankami. Chillout to system siedzisk, uzupełniony o dodatkową ściankę zamykającą, stoliki oraz akcesoria. Oba systemy są uzupełnieniem open space, pozwalającym w przestrzeni wspólnej wydzielić miejsce do indywidualnej pracy w skupieniu, relaksu czy rozmów telefonicznych. Zarówno jedna jak i druga seria, dzięki wysokim ściankom oferuje izolację akustyczną. Ponadto Chillout, dzięki ściance zamykającej pozwala na wydzielenie miejsca do spotkań. Stolik z podnoszonymi blatami umożliwia ergonomiczną pracę na laptopie. Funkcjonalność całego rozwiązania zwiększają uchwyt na tablicę lub monitor i łatwy dostęp do źródła prądu.

Mikromax targi OrgatecNowe trendy biurowe w 2015 r.

Podsumowując tegoroczną edycję targów, wydaje się, że najważniejszym trendem, który zdominuje rynek także w nadchodzącym roku jest postawienie w centrum potrzeb użytkownika. Ergonomia i elastyczność stanowiska pracy jest podstawowym wymogiem, jaki muszą spełniać nowoczesne biura. Dlatego biurka wyposażone w regulację wysokości stały się niejako elementem obowiązkowym oferty producentów rozwiązań biurowych. Inną ważną tendencją jest rosnąca mobilność pracowników. Z myślą o niej powstają rozwiązania umożliwiające m.in. sprawną reorganizację miejsca pracy i gwarantujące łatwy dostęp do źródła prądu.

Mikromax Smart Office
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *