Projektowanie Wnętrz na Facebook

Nowoczesna aranżacja – łóżko do sypialni 180×200

Opublikowano: 28 grudzień, 2020 Autor:

Im większa sypialnia, tym większe wyzwanie aranżacyjne. W sypialniach, gdzie rozmiar łóżka to 180×200 z pewnością można wiele osiągnąć. Szczególnie nowoczesne wnętrza dają szerokie pole do popisu. Jak urządzić nowoczesną sypialnię, w której łóżko jest królem aranżacji?

nowoczesna sypialnia

Styl nowoczesny w sypialni – czego się spodziewać?

Styl nowoczesny to przede wszystkim minimalizm i praktyczność. Im mniej przedmiotów i mebli znajduje się w pomieszczeniu, tym lepiej czuje się w nim miłośnik minimalizmu. Jakie kolory dominują w nowoczesnych wnętrzach? Na jednym końcu mamy stonowane sypialnie w pastelowych kolorach, wśród których prym wiedzie szeroka gama szarości. Na drugim końcu znajdują się mocne zdecydowane barwy w towarzystwie geometrycznych kształtów. W którym kierunku pójdzie projektant, zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Ważne jest to, aby obok elementów dekoracyjnych główną rolę odgrywała funkcjonalność i wygoda.

Wybór łóżka do sypialni – stelaż i materac

Jako że mowa o przestronnych, nowoczesnych sypialniach, w których to łóżka odgrywają najważniejsze role, warto w tym miejscu na chwilę się zatrzymać i bliżej przyjrzeć zarówno stelażowi łóżka, jaki i dostępnym na rynku materacom.

Stelaż

Na rynku dostępnych wiele różnych rodzajów stelaży do łóżek. Stelaż to bardzo ważny element, ponieważ jego zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego podparcia dla materaca oraz jego podtrzymanie. Jest to niezwykle istotne, ponieważ producenci materacy tworzą swoje produkty z myślą o tym, że materac zostanie osadzony na ramie (zdecydowanie mniejszy wybór jest materacy do spania na podłodze). Najpopularniejszym stelażem do łóżka jest stelaż elastyczny. Jego popularność wynika z faktu, że pracuje razem z materacem i pełni funkcję swego rodzaju amortyzatora. Ważne, aby taki stelaż był gęsto użebrowany, a mocowanie desek elastyczne.

Materac

Wybierając materac do łóżka, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego rodzaj. Na rynku największą popularnością cieszą się materace piankowe oraz kieszeniowe. Zarówno jedne, jak i drugie posiadają dobrą cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci, równomiernie podtrzymują ciężar ciała, a także dopasowują się do jego kształtu. Największa różnica tkwi w twardości – materace kieszeniowe są zdecydowanie twardsze niż materace piankowe. Im lepiej dopasowany materac do potrzeb i preferencji użytkownika, tym komfort snu jest większy.

Łóżko do sypialni 180×200

Duża sypialnia zobowiązuje do zakupu dużego łóżka, np. łóżka 180×200. Standardowo łóżko do sypialni ma wymiary 160×200, a w małych pomieszczeniach nawet 140×200. Na rynku dostępne są też łóżka o wymiarach 200×200 czy 220×200, które znajdują się głównie w luksusowych apartamentach. Łóżko do sypialni 180×200 to kompromis pomiędzy małym, a wielkim meblem. A jednocześnie najbardziej optymalna opcja, która daje szerokie pole do popisu w kwestii aranżacyjnej.

Ustawienie łóżka

Łóżka w nowoczesnych wnętrzach są umieszczane w centrum. Najlepiej jest, gdy zagłówek jest dosunięty do ściany, natomiast do pozostałych brzegów pozostaje swobodny dostęp. Warto zatrzymać się jednak przy zagłówku. Coraz częściej projektanci rezygnują z zagłówka, a za łóżkiem umieszczają panele ścienne. To bardzo popularny trend. Wracając do aranżacji, po obu stronach łóżka do sypialni 180×200 warto postawić szafki nocne. To bardzo praktyczne, ponieważ pod ręką pozostaje to, co nam niezbędne o każdej porze dnia i nocy. Nad łóżkiem warto umieścić punkt charakterystyczny, na przykład duży obraz o geometrycznych kształtach lub taki, o stonowanych barwach, który przedstawia na przykład pejzaż.

Dodatki do łóżka w sypialni

Ważnym elementem aranżacyjnym są dodatki. Jako że to łóżko ma królować w sypialni, trzeba skupić się na wyborze pościeli oraz narzuty. W nowoczesnej sypialni, gdzie kolory są monochromatyczne, dobrze pobawić się wieloma odcieniami wybranej barwy, na przykład cieszącej się niezwykłą popularnością szarości. Niech będzie kilka poduszek oraz jednokolorowa narzuta z geometrycznymi wyszyciami. Można zdecydować się także na dodatki w mocnym kolorze, warto jednak pamiętać, aby to dodatki były jedynie podkreśleniem wnętrza, a nie elementem dominującym w sypialnianej przestrzeni.

Warto pomyśleć również o oświetleniu, które w nowoczesnym wnętrzu odgrywa niezwykle ważną rolę. Dobrze jest postawić na kilka punktów oświetleniowych, które będą rzucały światło na różne części pokoju. Można wybrać oryginalne kształty lamp, wykonanych z takich materiałów jak chociażby drut czy szkło. Można też postawić na ozdobne żarówki zawieszone na długich kablach.

Nowoczesna sypialnia

Aranżacja nowoczesnej sypialni pobudza kreatywność, można bowiem pobawić się materiałami i kształtami. Nie można jednak zapominać, że najważniejsze w sypialni zawsze powinno pozostać łóżko, dlatego to jego wybór jest kluczowy. Łóżko do sypialni 180×200 to najbardziej optymalna opcja jeśli chodzi o wymiary. Tu jednak obok ramy należy w dużej mierze skupić się także na wyborze materaca. Im bowiem lepiej jest on dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika, tym można osiągnąć większy komfort snu.

Tags: , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2022 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz