Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Architektura Trendy

Nowoczesne elewacje – trendy 2019 roku

Jeszcze kilkanaście lat temu montaż elewacji wiązał się głównie z wyborem koloru. Dziś projekty są bardziej oryginalne, a my poświęcamy zdecydowanie więcej uwagi temu, jak ma wyglądać wizytówka naszego budynku. Mamy też znacznie więcej możliwości.

O nowoczesnych materiałach, modnych kolorach i najważniejszych trendach opowiada Janusz Szymański, ekspert marki Cedral.

Rosnące ceny mieszkań powodują, że rośnie także odsetek osób, które wolą kupić działkę i wybudować własny dom. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny w 2017 roku zawarto 94 564 aktów notarialnych dot. sprzedaży działek niezabudowanych. Mamy także coraz większą świadomość związaną z procesem budowy domu – wybieramy lepsze materiały, energooszczędne rozwiązania i zwracamy większą uwagę na projekt, estetykę oraz wykończenie budynku. Zauważalne jest to zwłaszcza w branży elewacji domów jednorodzinnych. Janusz Szymański, Product Manager Cedral – międzynarodowej marki specjalizującej się w nowoczesnych elewacjach z włóknocementu – wskazuje najważniejsze trendy na nadchodzące miesiące.

Nowoczesne materiały elewacyjne

W nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych popularne stały są różne materiały elewacyjne – beton, cegła, okładziny z kamienia, panele drewniane czy deski włóknocementowe.

– „Elewacje jednorodne – tynkowe będą coraz częściej zastępowane przez ciekawe aranżacje wykorzystujące różne struktury i materiały. Właściciele domków jednorodzinnych chętnie wybierają deski włóknocementowe, aby zaakcentować w ciekawy sposób wybrane elementy budynku: podbitkę, narożniki, ościeża, balustrady czy pasy międzyokienne. Popularne staje się także łączenie desek elewacyjnych z kamieniem lub cegłą.” – mówi Janusz Szymański z Cedral.

Ponadczasowe kolory elewacji

Chociaż ogłoszonym przez Pantone kolorem roku 2019 jest Living Coral (żywy odcień koralowy) to w branży elewacyjnej będą panowały odwrotne trendy. Odchodzimy na dobre od kremowych, żółtych czy jaskrawych elewacji na rzecz stonowanych i eleganckich rozwiązań.

Energooszczędne rozwiązania

Trendem, który będzie rósł w siłę są duże przeszklenia. Duże okna, drzwi tarasowe z panoramicznym widokiem to stały element większości nowoczesnych projektów elewacji. Chcemy mieć jasne wnętrze z dostępem do naturalnego światła. Równie istotny jest tu aspekt energooszczędności. Przeszklenia od strony południowej i zachodniej umożliwią czerpanie energii do ogrzewania pomieszczeń, a tym samym obniżają wydatki.

– „Mamy większą świadomość, dlatego chętniej wybieramy efektywne materiały. Dla przykładu rosnąca popularność desek włóknocementowych wynika m.in. z wysokiej odporności tego materiału. Jego właściwości pozostają niezmienne nawet przez 50 lat, co ma szczególne znaczenie dziś, kiedy powszechne stało się traktowanie budowy domu jako dobrej inwestycji” – podsumowuje ekspert marki Cedral.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *