Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Pokój dzienny Salon Stylowe wnętrza

Odpowiednie oświetlenie loftu

Nowoczesne lofty – otwarte przestrzenie pofabrycznych pomieszczeń w znacznym stopniu różnią się od typowych mieszkań. Przy ich urządzaniu ważną rolę odgrywa odpowiednie oświetlenie. Powinno one oddzielać od siebie poszczególne aneksy.

Oświetlenie LOFT Nowodvorski LightingPodział loftu

Lofty w wersji hard (adaptowane z istniejących pomieszczeń pofabrycznych) charakteryzują się rozległą przestrzenią wewnątrz i wysokimi sufitami. Moda na lofty dotarła do naszego kraju ze Stanów Zjednoczonych. Zaadaptowane strychy, zapomniane budowle poprzemysłowe, takie jak hale fabryczne i magazyny to dziś apartamenty o wysokim standardzie i industrialnym designie.

We wnętrzach loftów znajdują się surowe elementy konstrukcyjne, pozostawiające ślad po dawnym użytkowaniu. Ogromne przestrzenie, minimalistyczna kolorystka i proste meble stwarzają niezwykłe możliwości aranżacyjne. Oprócz dostosowania mebli, kolorystyki i dodatków dekoracyjnych do nowoczesnego charakteru pomieszczenia, niezwykle istotny jest również dobór odpowiednich opraw oświetleniowych.

LOFT Nowodvorski LightingOprawy świetlne do loftów

Oprawy świetlne kreują niewidzialne granice dużych pomieszczeń oraz uwydatniają fakturę wykorzystanych materiałów i akcentują dodatki. Nową propozycją rynkową w tym zakresie są lampy z kolekcji o wymownej nazwie ,,Loft” od Nowodvorski Lighting. Są to utrzymane w modernistycznej, surowej estetyce elementy, które mogą stanowić oryginalną ozdobę ascetycznie urządzonych wnętrz.
Dla odpowiedniego wkomponowania się w klimat pomieszczeń, lampy stylizowane są na wzór fabrycznych, emaliowanych lamp, używanych w halach produkcyjnych. Wszystkie oprawy świetlne posiadają rozszerzające się do dołu abażury i dostępne są w neutralnej kolorystyce: cream, szary, czekoladowy i cynkowany.

Loft softNa wzór lamp z hal produkcyjnych

Punkty świetlne we wszystkich lampach z serii ,,Loft” zostały zamknięte w zaokrąglonych formach, przypominających stalowe koszyki. W fabrykach miały one chronić żarówkę przed uszkodzeniem, dziś nadają wnętrzom autentycznego klimatu. Lampy stojące i biurkowe zamontowano na wygiętym u góry stelażu. Z kolei wiszące lampy zostały umieszczone na długich stalowych łańcuchach. To kolejne nawiązania do fabrycznych realiów.

Oddziel pomieszczenia za pomocą światła

Pomieszczenia poprzemysłowe to zazwyczaj otwarte i półotwarte przestrzenie, które nie posiadają wydzielonych ścianami części. Rozwiązaniem w przypadku aranżacji loftów może być wyodrębnienie poszczególnych stref użytkowych za pomocą światła. Do charakterystycznych wysokich sufitów pasują lampy wiszące na długich łańcuchach. Za ich pomocą można wydzielić wyspę lub stół w kuchni, wyodrębniając tym samym część jadalną.Loft hard

W części wypoczynkowej sprawdzą się lampy stojące oraz kinkiety, które można umieścić obok fotela czy kanapy. Zamontowane na ścianach kinkiety pomogą wyeksponować fakturę wykorzystanych materiałów i podkreślić surowy charakter dodatków. Nieoświetlone części pomieszczenia będą wówczas granicą pomiędzy poszczególnymi działami.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *