Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Design Stylowe akcesoria

Osprzęt elektryczny – ważny element aranżacji

Dbałość o detale to jeden z najważniejszych wymogów, który należy spełnić, by zaaranżować mieszkanie w dobrym guście. Zadbać trzeba także o elementy użytkowe takie jak włączniki i gniazdka. Osprzęt elektryczny może równie dobrze podkreślić jak i popsuć wystrój pomieszczenia.

Kolekcja Sonata Ospel łącznikŁączniki i gniazdka – nie tylko funkcjonalność

Niektórym mogłoby się wydawać, że osprzęt elektryczny to elementy tak małe i niezauważalne, iż nie warto przywiązywać do ich wyboru zbyt dużej wagi. To nieprawda, gdyż o charakterze danego pomieszczenia coraz częściej decyduje każdy, nawet najdrobniejszy detal, który dopełnia całą aranżację.

Wykańczając lub remontując domy i mieszkania coraz częściej zwraca się uwagę nie tylko na walory funkcjonalne i bezpieczeństwo, ale także na aspekty estetyczne. Wybierając wyposażenie w pierwszym momencie patrzymy na jego wygląd, kolorystykę i uwzględniamy pomieszczenie, w którym będzie zamontowane.

Sonata Ospel łącznikOsprzęt elektryczny dopasowany do aranżacji

Oferta włączników oraz gniazd podtynkowych i natynkowych jest obecnie bardzo szeroka, dzięki czemu można dopasować osprzęt elektryczny do niemal każdego pomieszczenia. Jest to istotne, gdyż inny włącznik powinno się zamontować w salonie, a zupełnie inny na przykład w łazience. Dostępne są także ramki łączników, które pozwalają w szybki i prosty sposób zmienić charakter już zamontowanych instalacji.

Kolekcja Sonata Ospel Inny łącznik w łazience, inny w pokoju

W pomieszczeniach wilgotnych, jak łazienka, powinno się stosować łączniki z obudową chroniącą przed przenikaniem wilgoci. Na obudowie można znaleźć informację o stopniu ochrony obudowy urządzenia, który jest określany kodem IP (Internal Protection) i dwiema cyframi. Pierwsza z nich (w skali od 0 do 6) informuje o stopniu ochrony przed wniknięciem ciał stałych i kurzu. Druga (w skali od 0 do 9) oznacza stopień ochrony przed wilgocią. Łączniki łazienkowe powinny posiadać stopień ochrony co najmniej IP44. W  innych pomieszczeniach wystarczy IP20.




Producenci oferują kolekcje wykonane m.in. ze szkła, drewna, metalu czy plastiku. Mogą one też imitować dany materiał. Coraz popularniejsze stają się włączniki o nieklasycznym kształcie oraz tzw. ściemniacze, pozwalające regulować natężenie światła. Propozycją dla rodzin są włączniki przeznaczone specjalnie do pokojów dziecięcych. Łączą one funkcjonalność z żywą ornamentyką i kolorem.

Sonata Ospel Wybór łącznika instalacyjnego

Stworzenie spójnej aranżacji wnętrza wcale nie wymaga wielkiego trudu. Wystarczy określić styl danego pomieszczenia, wybrać odpowiednie wyposażenie i starannie zestawić z nimi wszystkie, nawet najdrobniejsze elementy wykończenia, takie jak osprzęt elektryczny. Urządzając własne cztery kąty powinno się  zatem poszukać odpowiednich wzorów, kształtów i barw elektrycznych dodatków, dopasowując je do koloru ścian, podłóg oraz mebli, czyli charakteru danego pomieszczenia.

zdjęcia: kolekcja Sonata firmy Ospel.

 

 




ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *