Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Inspiracje Trendy

Pastelowe wnętrza

   Pastelowe i naturalne kolory uspakajają, koją oczy i pozytywnie nastrajają. Dlaczego więc nie wykorzystać ich potencjału w naszych wnętrzach? Delikatne, rozbielone kolory warto łączyć z jasnymi neutralnymi kolorami, np. bielą lub beżem. Uzyskamy w ten sposób przestrzeń o harmonijnej kolorystyce, sprzyjającej naszemu samopoczuciu.

Pastele we wnętrzach

Pastele we wnętrzach

   Pastelowe barwy świetnie sprawdzają się zarówno na dużych powierzchniach, np. ścianach, tworząc jasne, neutralne tło, w dodatkach, które rozjaśniają aranżacje a także na meblach. Warto postawić na taką kolorystykę jeśli zastanawiamy się nad urządzeniem pomieszczeń,  w których często przebywamy, ponieważ pastelowe kolory pozytywnie wpływają na nastrój domowników oraz nie męczą wzroku. Ponadto takie barwy nigdy nie wychodzą z mody i są ponadczasowe. Pomalowany na czerwono pokój może szybko się znudzić, natomiast jasne ściany łatwiej zaaranżować w taki sposób, by całkowicie odmienić klimat całego wnętrza.

Z czym łączyć pastele?

   Z innymi cukierkowymi pastelami, naturalnymi, jasnymi kolorami i na zasadzie kontrastu – z ciemnymi surowymi barwami. Warto jednak pamiętać o zasadzie umiaru. Możemy pokusić się o połączenie jasnego różu z subtelnym błękitem i beżem, a całość będzie wyglądała harmonijnie i stylowo. Na tle ciemnoszarej ściany świetnie będzie się prezentować jasna komoda z z pastelowymi bibelotami lub lampą, bądź też delikatne ramki w różnych odcieniach. Pastelowe barwy dość łatwo ze sobą zestawiać, ponieważ prawie wszystkie kombinacje kolorystyczne wyglądają dobrze, warto jednak zachować umiar w ilości wykorzystanych barw, inaczej może nas zemdlić od tej wszechobecnej słodyczy.

Gdzie najlepiej sprawdzą się pastelowe kolory?

   W zasadzie wszędzie okażą się doskonałym wyborem a zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach i ciemnych niedoświetlonych. Jasne kolory mogą optycznie powiększyć wnętrze i sprawiają wrażenie ładu i porządku. Takie wnętrza wyglądają na nieprzeładowane, czyste i spójne. Idealnie zatem sprawdzą się w niedużej łazience, małym pokoju czy w pokoju dziecięcym, jako alternatywa dla żywych, często odrobinę krzykliwych i kiczowatych wystrojów, no i oczywiście w sypialni, gdzie zbudują atmosferę sprzyjającą relaksowi.

Kolekcja Pastelove

Pastelowe wnętrze

Pastelowe dodatki

Pastelowa aranżacja

    Prezentowana kolekcja Pastelove dostępna jest w salonach Empik z 50% rabatem do końca czerwca. Obejmuje dodatki wnętrzarskie dodatki w pastelowych kolorach: figurki i wazony inspirowane origami, ramki o różnych kształtach, minimalistyczną lampę, żakardowe poduszki i obrazki w formie grafik nadrukowanych na płótno.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *