Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Inspiracje Design Stylowe wnętrza

Piece kaflowe znów w modzie

Piece kaflowe kojarzą nam się z tradycyjnymi, rustykalnymi wnętrzami. Wielu z nas pamięta je z dzieciństwa, z wizyt w domu babci. Dziś, w dobie centralnego ogrzewania piece kaflowe wracają do łask, by stanowić interesujące wzbogacenie wystroju wnętrz.

Piece kaflowe to nie przeżytek

Piece kaflowe GodinDostępne na rynku piece, łączące stare tradycje rzemieślnicze z nowoczesną technologią i designem, mogą stanowić serce aranżacji każdego współczesnego wnętrza. Przywracają modę na wykorzystywanie tej tradycyjnej metody grzania w domach. Z zewnątrz czarują urokiem i pięknem znanym sprzed lat ukazanym w nowoczesnej formie, dodatkowo kryją we wnętrzu nową jakość techniki grzewczej.

Nowoczesne wydanie tradycyjnych pieców

Pomimo tej samej metody grzania wykorzystującej właściwości ceramiki, sposób stawiania pieca przez zduna całkowicie różni się od tego, który wykorzystywano do budowy dawnej konstrukcji.

Nowoczesne piece to konstrukcja składająca się z powstających samodzielnie: paleniska – często zastępowanego gotowym wkładem piecowym, masy akumulacyjnej i obudowy, dzięki czemu projektantów nie ograniczają żadne formy i mogą zaoferować dzieła o najbardziej oryginalnych kształtach, które z łatwością dopasujemy do każdego pomieszczenia.

Piece do wnętrz w stylu rustykalnym i nie tylko

Piece kaflowe GodinWykorzystanie nowoczesnych materiałów zapewnia uzyskanie nieporównywalnie lepszych efektów delikatnego i równomiernego rozprowadzania ciepła od ceramicznych kafli, które stanowią naturalny akumulator grzewczy. Ta cecha, w połączeniu z oszczędnością na opale z taniego drewna, z bezawaryjną technologią grzania może zrekompensować wysoką cenę, jaką trzeba zainwestować w takie urządzenie.

Kiedyś, piece wykorzystywane do ogrzewania zapewniały ciepło w jednym lub dwóch pomieszczeniach, przez co w każdym domu musiano stawiać kilka z nich. Obecna technologia pozwala jednemu urządzeniu ogrzać cały dom. Dzięki temu coraz częściej wybór pieca kaflowego ogranicza się do decyzji, jaki design będzie najbardziej odpowiedni do określonego wnętrza, co ciekawe, nawet takiego, które nie kojarzy się z tak tradycyjnym elementem wystroju.

Design pieców kaflowych

Piece kaflowe GodinDelikatna bryła o łagodniejszych liniach umieszczona na podeście z kolorową fasadą i zróżnicowaną fakturą kafli to recepta na kreację charakteru dowolnego pomieszczenia. Niegdysiejsze „stare kozy”, ze względu na swą ciężką, dominującą bryłę lokowane były w rogu pokoju. Dzisiejsze urządzenia o smukłych i lekkich konstrukcjach mogą stać w dowolnym miejscu.

Przykładem takiego produktu jest kolekcja pieców kaflowych Godin, którą cechuje wyszukane kształty uzupełnione dużymi przeszklonymi drzwiczkami oraz bogata gama dostępnych kształtów i kolorów fasady kafli. W kolekcji można wyróżnić między innymi piece o metalicznym froncie i barwnych ścianach ceramicznych w głębokiej tonacji czy półokrągłe urządzenia w pastelowych kolorach na futurystycznych nóżkach.

Inną możliwością jest zastosowanie pieca o fakturze kafli imitujących kamień w ciemnoszarych odcieniach, które idealnie uzupełnią monochromatyczne pomieszczenie. Możliwość samodzielnego dopasowania linii i kształtu pieca oraz kolorów wykończenia pozwala też zabawę formą poprzez łączenie barw i brył w ciepłych lub chłodniejszych odcieniach lub kontrastowanie designu pieca z pozostałymi elementami wnętrza.

Gdzie umieścić piec kaflowy?

Piece kaflowe GodinUmieszczenie pieca w pomieszczeniu o planie otwartym może nam zagwarantować podział przestrzeni na poszczególne strefy, które pełnią szczególną rolę właśnie w nowoczesnym stylu. Inną ciekawą formą wyodrębnienia części pokoju może być usytuowanie pieca na podeście, do którego dodatkowo wykorzystamy oświetlenie led lub kinkiety nakierowane na urządzenie. Taki zabieg sprawi, że piec będzie przyciągał wzrok każdego gościa, ale równocześnie będzie stanowił prawdziwe serce domu dla każdego z mieszkańców.

Ceramika kafli pieca to materiał, który komponuje się z wykończeniem nowoczesnego wnętrza. Faktura i minimalizm zdobień kafli w połączeniu z typowymi dodatkami i meblami z drewna, szkła, metalu a nawet tworzyw sztucznych uzupełni kompozycję pomieszczenia. Dostęp do wyboru koloru kafli również daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Niezależnie od tego, czy nowoczesny piec kaflowy umiejscowimy w salonie, jadalni, gabinecie czy kuchni, to wyszukana, daleka od tradycyjnej, bryła urządzenia wyróżni każdy rodzaj wnętrza.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *