Projektowanie Wnętrz na Facebook

Płytki cementowe – modna klasyka

Opublikowano: 6 września, 2013 Autor:

Szukając alternatywy w czasach dominacji płytek ceramicznych można pokusić się o płytki cementowe. Ich klasyczna naturalność potrafi dodać wnętrzom charakteru. Przedstawiamy kilka ciekawych aranżacji.

Płytki cementowe Kolory MeksykuWiekowe płytki cementowe

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że kiedyś to płytki cementowe uchodziły za produkt pożądany i chętnie wykorzystywany. Ich historia sięga czasów starożytnych. Kres popularności to wiek XX i rozwój płytek ceramicznych.

Płytki cementowe nadal znajdują się jednak w ofercie kilku producentów. Co więcej nie są już używane tylko do renowacji zabytków. Wraca moda na stosowanie ich w domach.

Płytki cementowe Kolory MeksykuNiepowtarzalny charakter płytek cementowych

Tradycyjny proces produkcji płytek cementowych sprawia, że mają one swój naturalny urok. Charakterystyczne dla nich są niewielkie niedokładności wykonania i małe uszkodzenia na kantach. Wszystko ze względu na ręczną produkcję, która jednocześnie jest największym atutem.

Płytki cementowe Kolory MeksykuCementowe płytki odlewane są za pomocą metalowych foremek. Jest to żmudny i czasochłonny proces. Wzór wykonywany jest za pomocą specjalnych składników. Jest układany, a następnie pokrywany zaprawą. Potem płytka podlega prasowaniu i moczeniu w wodzie. Gotowa musi schnąć przez kilka tygodni.

Płytki cementowe Kolory MeksykuGdzie kupić płytki cementowe

Przedstawione aranżacje pochodzą ze sklepu http://www.kolorymaroka.pl. Znajdziemy tam bogatą ofertę płytek, które możemy położyć nie tylko na podłodze, ale także na ścianie.

Płytki cementowe Kolory MeksykuKlasyczny wygląd cementowych płytek może dodać charakteru wnętrzom urządzonym w stylu rustykalnym. Płytki można także wpasować, na zasadzie kontrastu, we wnętrza modernistyczne. Kontrowersyjny urok tego materiału sprawia, że jest on coraz bardziej popularny wśród osób, które szukają alternatywy dla ,,zwykłych” płytek PCV.

 
Podobne tematy:

symulator ukladania plytek
Tags: ,

One Response

  1. Płytki cementowe wyglądaja super w starych wnętrzach i ożywiają nowoczesne wnętrza. Przydatny jest symulator do układania tych płytek płytki cementowe – symulator.

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2018 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz