Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Porady

Pod skosem – czyli jak zagospodarować kłopotliwą przestrzeń

Skosy w naszym domu pozostają często niewykorzystane, tymczasem można je zagospodarować na wiele różnych, ciekawych sposobów. Nie tylko budują niepowtarzalny klimat wnętrza, ale również można wykorzystać je na przestrzeń użytkową. Miejsce pod skosami może posłużyć nam np. za schowki, w których pomieścimy zarówno odzież, jak i wiele innych drobiazgów. Przede wszystkim jednak powinniśmy zastanowić się jak odpowiednio zagospodarować takie powierzchnie.

Inspirujące poddasze – miejsce użytkowe
Poddasze nie musi być wyłącznie miejscem, gdzie suszymy ubrania czy składujemy wszystkie niepotrzebne rzeczy. Możemy wykorzystać je np. na pokój dla dziecka, miejsce do rekreacji, wypoczynku czy pracy. Skosy tworzą wrażenie przytulności oraz pięknie eksponują okna. Jednak zagospodarowanie przestrzeni pod nimi stanowi nie lada wyzwanie. Pod ukośną ścianą zazwyczaj stawiamy łóżko, obiecując sobie, że szybko przyzwyczaimy się do pamiętania o ostrożnym wstawaniu, lub komodę, z której trudno nam później korzystać. Ustawienie w tym miejscu zabudowy z drzwiami przesuwnymi, pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni pod skosami, które nie jest możliwe przy zastosowaniu tradycyjnych mebli. Zagospodarowanie skosu szafą lub umieszczenie schowka we wnęce pod oknem to bardzo proste i niezwykle praktyczne rozwiązanie. Doskonale sprawdzi się ono w pomieszczeniach, takich jak pokój dziecięcy czy garderoba. Meble robione na wymiar firmy Komandor, pozwalają na dopasowanie szafy do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego charakteru. Ciepła kolorystyka drzwi będzie znakomicie współgrała z dziecięcymi mebelkami, zaś mebel wykonany z aluminium i szkła podkreśli elegancję pokoju rodziców.

 

 

Coś więcej niż schody – zagospodarowanie wnęki pod schodami
Współcześni projektanci traktują schody jako ozdobę domu, wykorzystując je do nadania wnętrzu niebanalnego charakteru. Nie można oczywiście pominąć kwestii zagospodarowania przestrzeni pod schodami. Zazwyczaj lądują tam mopy, kosze na bieliznę, narty lub inne chwilowo niepotrzebne rzeczy, co sprawia, że po jakimś czasie miejsce to zamienia się w nieestetyczną graciarnię. Prostym rozwiązaniem jest zabudowanie powierzchni pod schodami szafą z drzwiami przesuwnymi firmy Komandor, która pozwala na uporządkowanie przestrzeni. Przedłużenie linii schodów jednolitą płaszczyzną szafy wprowadzi wizualny ład i harmonię. W ten sposób przestrzeń, którą postrzegamy jako kłopotliwą, może stać się kluczowym miejscem w systemie przechowywania rzeczy.

 

Aranżacja trudnych do wykorzystania przestrzeni, takich jak powierzchnie pod skosami, schodami czy antresolami, stwarza pole do popisu dla naszej kreatywności. Przykładem na to może być poddasze użytkowe, które stało się ambitnym wyzwaniem dla projektantów naszej firmy. Staraliśmy się stworzyć rozwiązania, które pozwolą na estetyczne zagospodarowanie nawet najbardziej kłopotliwych przestrzeni. Nie bójmy się użyć szafy z drzwiami przesuwnymi. Umiejętnie dobrany kolor może stać się motywem przewodnim całego wnętrza lub nawiązywać do całościowej koncepcji aranżacji mieszkania. – tłumaczy Monika Szczęsny, Dyrektor Reklamy i Projektant Wnętrz firmy Komandor.

Wizytówka stylu
Nowoczesne, lekkie drzwi przesuwne projektowane są w wielu stylach, co pozwala na harmonijne dopasowanie szafy do wnętrza. W przestrzeniach o charakterze minimalistycznym doskonale sprawdzą się drzwi wykonane ze szkła i profili aluminiowych. Osoby, które cenią sobie ciepłe, bardziej klasyczne wnętrza, z pewnością zainteresują się drzwiami w kolorze naturalnego drewna. Z kolei drzwi lakierowane mogą pełnić rolę kolorowej, ozdobnej ściany, która będzie mocnym akcentem ożywiającym pomieszczenie.
Rosnąca popularność systemów zabudowy z drzwiami przesuwnymi firmy Komandor związana jest z ich uniwersalnością. Są niezwykle użyteczne zarówno w dużych domach, jak i małych mieszkaniach. Nie tylko sprzyjają utrzymaniu ładu, ale również stają się bardzo efektownym elementem wystroju wnętrza. Swoboda doboru kształtów i materiałów sprawia, że cenią je zarówno zwykli użytkownicy, jak i profesjonalni projektanci wnętrz. Stanowią odpowiedź na nasze problemy, gwarantując funkcjonalność bez konieczności rezygnacji z upodobań estetycznych.

 

Kontakt prasowy:

Karolina Bulik

Tel. 022 382 46 33

e.mail. karolina.bulik@kuzniapr.pl
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *