Projektowanie Wnętrz na Facebook

Pokój dla niemowlaka – jak z bajki

Opublikowano: 2 luty, 2013 Autor:

Przygotowywanie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie, z którym mierzą się przyszli rodzice. Nie mogą oni zapomnieć o żadnym szczególe – gdy niemowlę przyjdzie na świat nie może mu przecież niczego zabraknąć. Jednym z  najważniejszych etapów jest meblowanie pomieszczenia.

Kolekcja XV ABT  pokój dziecięcyMeble niemowlęce

Dziecięcy pokój stanowi dla młodego człowieka własny mały świat, w którym  wychowuje się, bawi i odpoczywa. Meble przeznaczone specjalnie dla tego pokoju powinny tworzyć spójną aranżację – tak, by dziecko dobrze czuło się przez pierwsze lata życia. Ważne jest by wystrój tego pomieszczenia był przytulny, a atmosfera w nim panująca wpływała odpowiednio na nastrój oraz sprzyjała rozwojowi dziecka. Kolorystyka ścian oraz znajdującego się w nim wyposażenia jest więc niezmiernie ważna. Musi być stonowana, a jednocześnie na tyle barwna, aby wprowadzić do wnętrza odrobinę dziecięcej beztroski.

Meble powinny służyć dziecku także, gdy zacznie już samodzielnie przemieszczać się po pokoju. Oznacza to, że nie mogą składać się z drobnych elementów, takich jak gałki czy klucze. Nie ma także mowy o szkle czy jakichkolwiek ostrych krawędziach. Półki powinny dzielić się na te, do których małe dziecko może bezpiecznie dosięgnąć i te, będące poza jego zasięgiem. Praktyczne jest także wybranie mebli z wytrzymałej płyty, by nie zostawały na nich ślady po uderzeniach, np. od chodaka, w którym w pewnym etapie swojego życia porusza się dziecko.

Wybór zestawu mebli do pokoju dziecięcego

Szafka - pokój dziecięcy VXWśród najnowszych zestawów mebli, przeznaczonych do pokoju dziecięcego znajduje się kolekcja VX firmy ATB. To meble wykonane z białej, laminowanej płyty o gładkich frontach i klasycznych, zaokrąglonych na górze kształtach. Ciekawy motyw stanowią kolorowe, lakierowane uchwyty w kształcie litery X oraz w przypadku niektórych modeli dodatkowa ozdoba w postaci aplikacji przypominającej literę V lub X w tym samym kolorze co uchwyty. Ich intensywne barwy – do wyboru ciemnoróżowy, turkusowy, żółty i zielony, skontrastowane zostały z bielą mebli.

Jednym z atutów akurat tej kolekcji jest uniwersalna kolorystyka. Sprawia ona, że meble można w prosty sposób dopasować zarówno do gustu dziewczynki, jak i chłopca niezależnie od ich wieku. Nadają się do pokoju niemowlęcia, ale odpowiednio skompletowane sprostają oczekiwaniom również starszych dzieci. Gładka struktura laminatu będzie łatwa do utrzymania w czystości.

Odpowiednie łóżeczko i miejsce do przewijania

Łóżeczko niemowlęce VX ATBKolekcja VX to jedna z wielu propozycji mebli do pokoju dziecięcego. Oferta rynkowa jest w tym zakresie coraz szersza. Oprócz mebli, rodzice muszą pochylić się na dłużej nad wyborem łóżeczka dla niemowlaka. Pamiętać należy o tym, że dzieci rosną bardzo szybko. W ofercie sklepów meblowych są łóżeczka posiadające możliwość regulacji wysokości leżyska na kilku poziomach. Wiele lat posłuży łóżeczko wyposażone w opcję przebudowy na tapczanik, będzie odpowiednie nawet dla kilkulatka, przez co można uniknąć konieczności wymieniania całego łóżka.

Kolejnym niezbędnym sprzętem, który ułatwi nam codzienne funkcjonowanie, kiedy w pobliżu pojawi się dzidziuś – jest specjalne miejsce do przewijania. Także w kolekcji VX znajdziemy praktyczną komodę z trzema szufladami oraz półką, której góra stanowi wygodny, zdejmowany przewijak, który możemy usunąć, gdy dziecko podrośnie. Z czasem pokój dziecięcy trzeba będzie wyposażyć w kolejne elementy, takie jak pojemnik na zabawki, półka na książki czy biurko. Te dodatki można zazwyczaj nabyć wraz z całą kolekcją mebli lub oddzielnie.

Pokój dziecięcy kolekcja-xv-abt

Pokój dla dziecka to inwestycja, na której nie powinno się oszczędzać. Odpowiedni rozwój pociechy zależy od zapewnionych mu warunków codziennej egzystencji. Wybór specjalnej kolekcji mebli dziecięcych nie tylko zapewni odpowiednią atmosferę, ale również znacznie ułatwi życie rodzicom czy opiekunom.

Tags: , , , , , , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2022 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz