Projektowanie Wnętrz na Facebook

Pokój dla ucznia – kolorystyka jest ważna

Opublikowano: 29 sierpień, 2016 Autor:

Wakacje jak zwykle kończą się zbyt szybko. W ostatnich dniach, oprócz zakupu wyprawki, warto także odświeżyć pokój dla ucznia. By dziecko czuło się dobrze podczas odrabiania lekcji, należy zadbać o detale.

Pokój dla ucznia – kolor

pokoj dziecka aranzacja eurofiranyWłaściwy dobór kolorystyki to kluczowa kwestia w pokoju, który musi spełniać kilka funkcji. Pewne barwy sprzyjają koncentracji i nauce, inne pobudzają kreatywność lub dodają energii. Trudno jednak dobrać do jednej przestrzeni trzy odmienne kolory ścian, dlatego tak istotne okazują się dodatki.

– „W przestrzeni, gdzie dziecko będzie odrabiało lekcje, uczyło się, czytało książki warto wprowadzić spokojne, pastelowe barwy – zieleń, błękit, beż. Możemy też dodać kilka drobnych akcentów w bardziej energetycznych odcieniach, które wpłyną na rozwój wyobraźni. Dla przykładu fiolet sprzyja pracom artystycznym, a żółty pozytywnie działa na pamięć i koncentrację.” – mówi Izabela Bożek z firmy Eurofirany. aranzacja eurofirany pokoj dziecka

Zdecydowane kolory będą odpowiednie do miejsca na zabawę. Z kolei w części pokoju przeznaczonej na odpoczynek, postawmy na szarości, błękity lub biel.

Naturalne światło w pokoju

Urządzając pokój ucznia warto tak rozplanować przestrzeń, aby do środka wpadało jak najwięcej naturalnego światła, korzystnego zwłaszcza podczas nauki. Blisko okna możemy ustawić biurko lub fotel do czytania, a w części zaciemnionej łóżko i większe meble.

pokoj dla dziecka aranzacja eurofirany

– „Przy aranżacji okna powinniśmy zastosować delikatne firanki lub rolety, które będą przepuszczały światło oraz ciemniejsze zasłony. Znając upodobania naszego dziecka, możemy zlecić wykonanie zasłon z wybranych tkanin, z ulubionym motywem czy postacią z bajki.” ­­– dodaje ekspert z firmy Eurofirany.

 

Zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa to dwie najistotniejsze kwestie podczas urządzania dziecięcego pokoju. Ważny jest każdy szczegół, o czym warto pamiętać. Istotne jest to, by dziecku pokój po prostu się podobał, warto więc pozwolić mu brać udział w podejmowaniu decyzji.

Tags: , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2021 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz