Projektowanie Wnętrz na Facebook

Połóż płytki z pomocą lasera

Opublikowano: 9 września, 2015 Autor:

Samodzielnie przeprowadzony remont łazienki to nie lada wyzwanie. Aby łazienka prezentowała się dobrze, prace remontowe muszą być wykonane precyzyjnie i z troską o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Z pomocą przychodzi nam… technologia laserowa.

Lasery od Bosch pomagają w układaniu płytek

Bosch laser

Jeśli lubimy majsterkować i chcemy ograniczyć koszty remontu, metamorfozę łazienki możemy wykonać samodzielnie. Najbardziej popularnym, a jednocześnie bardzo praktycznym rozwiązaniem jest wyłożenie ścian w łazience płytkami. Dużym ułatwieniem przy samodzielnym układaniem płytek będzie stosowanie lasera krzyżowego Quigo oraz lasera do układania płytek PLT 2 marki Bosch.

Przed położeniem na ścianach nowych płytek należy pozbyć się dotychczasowych wykorzystując młot udarowo-obrotowy wyposażony w dłuto do usuwania płytek, np. PBH 2100 RE dostępny
w ofercie Bosch. Następnie trzeba wyrównać ściany i podłogi. Na ścianach możemy położyć tynk cementowy lub płyty gipsowo-kartonowe. Podłogi należy oczyścić i wyrównać przy pomocy cementowej masy samopoziomującej.

laser Quigo marki BoschPo wykonaniu tych czynności możemy przystąpić do układania płytek – zadania wbrew pozorom niełatwego. W jego wykonaniu pomoże laser krzyżowy Quigo marki Bosch. Narzędzie wyświetla na ścianie jednocześnie linię poziomą i pionową, co ułatwia zachowanie precyzji. Laser jest intuicyjny i prosty w użyciu, a dzięki kompaktowej budowie możemy go zamocować na większości powierzchni. Zasięg Quigo to aż 10 metrów, dzięki czemu nie musimy go wielokrotnie przestawiać w trakcie pracy.

Gdy płytki na ścianach zostaną położone, możemy przystąpić do prac nad podłogą. Do wykończenia podłogi w łazience najczęściej wykorzystujemy płytki ceramiczne. W ich precyzyjnym ułożeniu pomoże nam laser PLT 2 marki Bosch, który dokładnie odmierza linie w układzie prostym, jak i po przekątnej. Obsługa PLT 2 jest bardzo łatwa. Dzięki możliwości wyświetlenia dwóch linii lasera tworzących kąt 90° urządzenie szybko i dokładnie wyrównuje pozycje płytek.
laser PLT 2 marki Bosch

Z kolei trzy libelle ułatwiają układanie płytek zarówno w poziomie, jak i po przekątnej. Urządzenie jest kompaktowe i poręczne dzięki uchwytowi z miękką rękojeścią Softgrip. Laser PLT 2 wyposażony jest również w uchwyt ścienny, który sprawi, że narzędzie równie dobrze poradzi sobie z położeniem płytek na ścianach.

Więcej porad ekspertów i wskazówek dotyczących metamorfozy ścian można znaleźć na blogu www.wkreceniwdom.com.pl oraz na www.bosch.pl.

Zdjęcia: Bosch
Tags: ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz