Projektowanie Wnętrz na Facebook

Przeszklone drzwi – warto czy nie warto?

Opublikowano: 13 sierpnia, 2013 Autor:

Najważniejszą funkcją drzwi wewnętrznych jest oddzielanie od siebie pomieszczeń. Nie zawsze chcemy jednak całkowicie izolować poszczególne części domu. Istotną rolę odgrywa też światło. Kiedy warto zdecydować się na przeszklone drzwi?

Drzwi pełne czy przeszklone?

CAL drzwi przeszklonePrzeszklone drzwi to ciekawa dekoracja wnętrza i jednocześnie rozwiązanie ułatwiające przepływ światła miedzy pomieszczeniami. Odpowiednio dobrane drzwi wewnętrzne pozwalają uporać się z problemem niedoświetlonych pomieszczeń. W miejscach zaciemnionych, z małymi oknami lub zupełnie ich pozbawionych, warto zastosować skrzydła przeszklone, które pozwolą wykorzystać światło docierające z sąsiednich pokoi.

Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku tzw. „ślepych pomieszczeń”, jak kuchnie, korytarze czy spiżarnie. W ciągu dnia, kiedy nie włączamy światła elektrycznego, rozjaśni je światło naturalne przenikające przez przeszklenia drzwi.

Intymność i komfort kontra przeszklone drzwi

CAL drzwi przeszklonePrzeszklenia mają jednak też swoje mankamenty. Nawet jeśli szyby nie są całkowicie przezroczyste, w pewnym stopniu ograniczają intymność osób przebywających w pomieszczeniu. Może być to szczególnie krępujące w przypadku łazienki.

Jeśli jednak sytuacja wymusza doświetlenie łazienki z pomocą drzwi, producenci zalecają stosowanie tych z bardzo wąskimi, nieprzejrzystymi przeszkleniami. Są one rozwiązaniem kompromisowym pomiędzy dobrym doświetleniem a zachowaniem prywatności pomieszczeń.

Sam zaprojektuj przeszklenia

CAL drzwi przeszkloneSkrzydła drzwiowe z dużymi półprzezroczystymi przeszkleniami, wpuszczające do wnętrza możliwie największą ilość światła świetnie sprawdzają się za to w kuchniach i przedpokojach – zwłaszcza tych niewielkich. Kształt i rozmiar przeszkleń możemy wybrać sami, na przykład korzystając z aplikacji dostępnych na stronie internetowej producenta.

Możemy określić nie tylko szerokość szkleń, ale także ich liczbę na całej połaci skrzydła. Utworzony przez nas projekt drzwi zapisywany jest w formie specyfikacji technologicznej, według której producent zrealizuje zamówienie.

 

Źródło, zdjęcia: Zakład Stolarki Budowlanej CAL

 
Tags: , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz