Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Pokój dzienny Inspiracje

Przygotuj wnętrze na nadejście wiosny

Wkrótce koniec kalendarzowej zimy. Choć pogoda nie rozpieszcza, można już zauważyć pierwsze znaki budzącej się do życia przyrody. Nim spod warstwy śniegu lub błota wydobędą się pierwsze wiosenne rośliny można zmienić klimat we wnętrzu swojego domu.

dekoracje wiosenne Franc GardinerRolety i dekoracje na wiosnę

Atrybutami zimy w pomieszczeniach są koce i ciężkie materiały, a także grube zasłony. Dekorujące chłodne dni brązy, czerwienie czy paleta ciepłych, „przybrudzonych” barw stają się za ciężkie i przytłaczające. Zimą stonowane, ciepłe elementy aranżacji wyglądają dobrze, jednak warto zmienić je wraz ze zmianą pory roku. Choćby po to, aby uniknąć rutyny.

Wiosenne kwiaty

dekoracje wiosenne Franc GardinerPozwólmy na to, by wiosna już teraz zdominowała nasze wnętrza. Jako dekorację zastosować można pierwsze wiosenne kwiaty – nawet jeśli nie można ich jeszcze znaleźć za oknem, na pewno uda nam się je kupić w kwiaciarni. Kluczowym elementem wystroju jest okno. By zapewnić sobie wiosenny nastrój powinniśmy zadbać, by do wnętrza dostawało się jak najwięcej światła. Grube zasłony zastępujemy lżejszymi w jasnych barwach.

Na okres wiosenny na oknie najlepiej sprawdzi się miętowa, pistacjowa czy seledynowa roleta, bądź inny pastelowy odcień w chłodnej tonacji. Transparentna bądź ażurowa wpuści do pokoju dodatkowe światło, a zieleń pozwoli uzyskać orzeźwiający efekt. Ciekawym pomysłem są także lekkie, graficzne wzory z motywami roślinnymi, obowiązkowo na jasnym tle – dodają wnętrzu subtelnej elegancji, nie przytłaczając całej aranżacji.

Pastelowe kolory w wiosennych aranżacjach

dekoracje wiosenne Franc GardinerWystrój można wzbogacić bielą, która rozjaśnia: biały obrus, zastawa, doniczka ze storczykiem sprawią, że wnętrze nabierze lekkości. Dla kontrastu punktowo można wprowadzić mocny, energetyczny kolor: ramka na zdjęcie, poduszka, czy inna dekoracja w intensywnej barwie sprawi, że całość zyska wiosenny charakter.

Za pomocą kilku drobnych zmian w aranżacji kolorystycznej pomieszczenia można całkowicie zmienić jego charakter i, co ważniejsze, poprawić samopoczucie domowników i gości. Zmiana pory roku w mieszkaniu może być niezależna od tego, co obserwujemy za oknem. Dzięki odpowiedniej aranżacji możemy więc wyprzedzić nadejście wiosny i przychodzącego z nią dobrego samopoczucia.

roleta - Franc Gardiner
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *