Projektowanie Wnętrz na Facebook

Radosne żółcienie we wnętrzach na wiosnę

Opublikowano: 31 marca, 2013 Autor:

Wraz z nadejściem wiosny, przyroda budzi się do życia, a świat nabiera kolorów. Warto więc pomyśleć o zmianach także  we własnych czterech kątach. Wraz z pierwszymi promieniami słońca, nadchodzą nowe trendy w kolorach ścian. Tej wiosny stawiamy na żółć – słoneczną, pastelową bądź intensywną.

Chyba każdy z utęsknieniem czeka na cieplejsze dni. Zima nie odpuszcza, i chociaż nie mamy wpływu na zmianę pogody, możemy łatwo zmienić nasze najbliższe otoczenie – wnętrze swojego mieszkania. Nic tak nie poprawia nastroju, jak nowy kolor ścian. Kolor żółty kojarzy się niezwykle pozytywnie – z soczystymi owocami, słońcem i optymizmem. Ściany w takim kolorze dodadzą wnętrzu ciepłej atmosfery i pozytywnej energii na cały rok. Modne są zarówno delikatne pastelowe żółcienie, jak i wyraźniejsze, soczyste akcenty. W zależności od wybranego odcienia , żółty sprawdzi się w aranżacjach nowoczesnych, pop-artowych, klasycznych i romantycznych. Barwa żółta rozświetla wnętrze, a o za tym idzie – optycznie powiększa. Poniżej kilka pomysłów jak zagrać z tym kolorem.

 

żółte elementy we wnętrzach

W tym wnętrzu bazą są neutralne kolory – biel, czerń i barwy drewna. Mocniejszy akcent wprowadzono dzięki słonecznej ściance w aneksie kuchennym i korespondującą z nią szafie. Całość tworzy nowoczesną aranżację, która dzięki ciepłej żółci zachowuje domowy charakter.

żółta ściana

Kolorystyczny misz-masz w ciepłych kolorach. Zastosowano element na ścianie w intensywnej żółci, cała ściana w tym kolorze zdominowałaby wnętrze i zbyt przytłoczyła.
żółty pokój dziecięcy

Przykład, że połączenie bieli z niebieskim nie musi wyglądać sztampowo. Pastelowo żółte i niebieskie ściany w pokoju dziecięcym stanowią wesołe tło dla pozostałych mebli i akcesoriów. Całość jest spójna i dobrze rozegrana kolorystycznie. Mimo zastosowania niewielkiej liczby kolorów w pokoju panuje radosna atmosfera, idealna dla dziecka.

Szeroką ofertę żółcieni możemy znaleźć w palecie farb Tikkurila z linii Optiva. Łącznie oferuje ona ponad 10 tys. odcieni. Oprócz bogactwa barw, wysokiej odporności na uszkodzenia i łatwości aplikacji, farby Tikkurila posiadają certyfikat Ecolabel, są więc idealne także dla alergików.

źródło www.tikkurila.pl

 

 

 
Tags: , , , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz