Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Salon Stylowe wnętrza

Salon w wersji modern

Styl zwany modernizmem ma już prawie sto lat. Mimo to nadal nazywany jest nowoczesnym i chętnie wybierany w aranżacji wnętrz. Z czego wynika jego popularność?

Modernizm w aranżacji wnętrz

meble NewLookProstota, funkcjonalność, rezygnacja z dekoracyjności to założenia z pozoru nieskomplikowane, jak i cały styl zwany modernizmem. Nie zawsze jednak bez komplikacji udaje się stworzyć wnętrze nasycone elegancją, dyscypliną projektową i konsekwentną dbałością o detale.

Modernizm nieustannie podąża z duchem czasu, wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, materiały i stawia na funkcjonalność, w czym zapewne tkwi przyczyna niesłabnącej popularności stylu. Modernizm rezygnuje z upiększeń. To wyposażenie ma być piękne. Pomieszczenie jest zaledwie ascetycznym tłem dla niebanalnych mebli i pozwala im odegrać główną rolę we wnętrzu.
meble NewLook FreshRezygnacja ze zbędnych ozdób i gra światłem

Efekt prostoty zakłada, że wszystko, co nie służy praktycznym celom, a jest jedynie ozdobą, staje się zbędne. Oznacza to zminimalizowanie ilości sprzętu i dekoracji. Istotne jest także stworzenie wrażenia otwartej, przesyconej światłem przestrzeni. Rozmaite funkcje wnętrza akcentowane są jedynie tkaniną, kolorystyką czy ustawieniem mebli. Dlatego ten styl tak świetnie sprawdza się również w niewielkich salonach. Dzięki starannej aranżacji niewielkie pomieszczenie staje się bardziej przestronne.

Oprócz umiaru w zdobnictwie, w aranżacji nowoczesnego salonu bardzo ważny jest dobór palety barw. Warto postawić na białe, proste, gładkie powierzchnie ścian pozbawione ozdób, cokołów, narożników czy kasetonów. Chcąc przełamać monotonię bieli możemy zdecydować się na dobór dodatków w czerni, czerwieni, fioletach, szarościach, beżach, błękitach lub postawić na zdecydowane detale w kolorze fuksji czy żółtym. Ciepłe światło doda miękkości ascetycznym, surowym wnętrzom. Oświetlając konkretne meble i poszczególne obszary pomieszczenia podkreślimy kształt linii i stworzymy najodpowiedniejszy dla nas klimat do relaksu.

meble NewLook CubeDobierz meble do swojej aranżacji

Funkcję dekoracji w modernistycznych wnętrzach przejęły przedmioty użytkowe. W nowoczesnej przestrzeni sprawdzi się sofa modułowa, o ciekawych geometrycznych kształtach. Do wnętrz utrzymanych w stylu modernistycznym, marka New Look proponuje przypominającą puzzle formę mebli, które dzięki ruchomym oparciom i bogatej kolorystyce obić (kolekcja Cube), pozwalają na zabawę kształtem, przestrzenią i kolorem. Modułowe kolekcje Cube, Hit i Fresh, na które składają się pufy na planie prostokątów i kwadratów, stwarzają wiele możliwości wypoczynku i aranżowania wnętrza.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *