Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Pokój dzienny Salon

Sezon urlopowy – czas na remont mieszkania

Niemal każdy marzy o tym, aby w czasie urlopu wyjechać gdzieś i spędzić beztrosko tydzień lub dwa. Niestety nie zawsze jest to możliwe, gdyż od dawna wyczekiwany urlop staje się jedyną w roku okazją, by zabrać się za remont pomieszczeń.

Lifting wnętrz

Podłogi i drzwi marki VOXTydzień lub dwa tygodnie urlopu to zbyt mało czasu, by dokonać gruntownej rewolucji w naszym domu. Ten okres wystarczy jednak na to, by wymienić kilka wyeksploatowanych przez lata elementów, np. podłogi i drzwi.

Wybór jest dziś na tyle ogromny, że wręcz problematyczny. Stojąc w sklepie przed olbrzymim regałem z panelami, siedząc w fotelu z laptopem na kolanach, dobierając drzwi na stronie producenta, czy wreszcie przeglądając papierowe katalogi np. z parkietami, można nieco się pogubić. Techniczne informacje: klasy ścieralności, skrzydła lewe, skrzydła prawe wymagają dobrej znajomości tematu. Polacy coraz częściej sięgają po pomoc specjalistów – projektantów.

Jak wybrać materiały na podłogę?

Podłogi i drzwi marki VOXPoszukiwania idealnego materiału na podłogę należy rozpocząć od zadania sobie kilku pytań: pytań: jak często dany fragment podłogi będzie przez nas użytkowany? (inne jest zużycie podłogi w przedpokoju, inne w salonie), jaki efekt końcowy, chcielibyśmy uzyskać? (prostota i minimalizm, wnętrze przytulne, przestronne, łatwość w czyszczeniu), czy wreszcie ile pieniędzy przeznaczyć na ten cel?
Polacy chętnie wybierają klasyczne drewno i panele podłogowe, a te ostatnie, zwłaszcza dzięki łatwemu montażowi, z pewnością przypadną do gustu osobom, które chcą zaoszczędzić.

Jak układać panele?

Podłogi i drzwi marki VOXNajlepiej jeśli panele skierowane będą prostopadle do okna, czyli równolegle do kierunku padania światła. Zastosowana sztuczka sprawi, że połączenia między nimi staną się mniej widoczne. W przypadku bardzo wąskich pomieszczeń, ułożenie paneli w poprzek (zwłaszcza tych o wzorze klepki) optycznie rozszerzy wnętrze. Warto też zwracać uwagę na wzór paneli: jeśli już zdecydujemy się na takie o wzorze deski, należy też poświęcić czas na dopasowanie desek do siebie.

Dobór drzwi

Podłogi i drzwi marki VOXZ podłogą lub oknami powinny współgrać drzwi. W przypadku okien  z białymi ramami drzwi mogą się komponować z drewnianymi  żaluzjami lub roletami, a same drzwi niekoniecznie muszą być białe. Jakub Pieprzyk, architekt wnętrz związany z firmą VOX, radzi:

– „Podstawową zasadą jest dobór drzwi w jaśniejszych kolorach do małych wnętrz. Mile widziane są naturalne odcienie drewna takie jak sosna, brzoza, dąb bielony, jesion czy jasny buk. W przestronnych wnętrzach możemy skorzystać z drzwi w kolorach ciemniejszych np. wiśnia, dąb, orzech, wenge oraz odcienie drewna egzotycznego heban i palisander. Jeśli nie czujemy się zbyt pewnie w roli projektanta warto zwrócić się do specjalisty – pozwoli to uniknąć ewentualnych „zgrzytów” i da nam pewność, że nasza aranżacja wnętrza będzie miła dla oka.”.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *