Projektowanie Wnętrz na Facebook

Stylowe i ekologiczne – podłogi z recyklingu

Opublikowano: 20 stycznia, 2017 Autor:

Na co zwracamy uwagę urządzając wnętrza? Przede wszystkim na to, by wyglądały pięknie, były trwałe i komfortowe. Dobrze jednak zatroszczyć się także o środowisko, w którym żyjemy. Można zrobić to wybierając produkty bliskie naturze lub powstające z recyklingu.

carpetstudio_amticoCoraz więcej firm ma świadomość tego, jak ważne jest poszanowanie środowiska naturalnego i zdrowia użytkowników. Przykładem jest Carpet Studio – dystrybutor wykładzin dywanowych Ege i paneli winylowych LVT Amtico. Kwestia ekologii jest tu jednym z priorytetów. Firmy dbają nie tylko o jakość swoich produktów, ale i o środowisko i działają zgodnie ze światowymi standardami.

carpetstudio_amtico

Inny przykład to EGE – duńska firma produkująca wykładziny dywanowe, która uczestniczy w programie NZ Global Compact, który wytycza standardy w zakresie poszanowania praw człowieka, standardów pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. W trosce o ekologię Ege właśnie wdrożyła produkcję podkładów do wykładzin dywanowych z włókien pochodzących z recyklingu butelek PET. Oznacza to, że rocznie będzie zużywać ich 93 miliony sztuk, czyli aż 270 ton. Firma, jako jedyny producent wykładzin dywanowych na świecie może poszczycić się certyfikatem EMAS, który dotyczy najbardziej wyśrubowanych wymagań w kwestii ochrony środowiska.

carpetstudio_amtico
Firma Amtico specjalizująca się w panelach podłogowych LVT działa zgodnie ze standardami BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) oraz posiada certyfikat ISO 14001. Na uwagę zasługuje fakt, że zużyte panele Amtico przyjmuje od swoich klientów w celu recyklingu i wykorzystania ich do dalszej produkcji. Także niemal wszystkie opakowania i odpady powstające podczas wyrobu podłóg LVT w Amtico są ponownie przetwarzane.

carpetstudio_amtico

Coraz więcej firm związanych z produktami używanymi do wykończenia i dekoracji wnętrz zwraca baczną uwagę na kwestie ekologiczne. Szczególnie istotne przy produkcji masowej staje się ponowne wykorzystanie surowców, czyli recykling. Wybierając produkty w sklepie sprawdźmy, w jaki sposób zostały one wytworzone oraz czy ich producent wdraża rozwiązania przyjazne środowisku. Wówczas będziemy mogli mieszkać nie tylko ładnie i komfortowo, ale także z czystym sumieniem wobec otaczającej nas natury.

carpetstudio_amtico
Tags: ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz