Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Sypialnia

Stylowe wysokie łóżka – jaki materac do nich wybrać?

Wysokie, eleganckie łóżko to idealny pomysł na wystrój modnej sypialni. Gustowny zagłówek doskonale pasuje do stylu klasycznego, kolonialnego i nowojorskiego, a podwyższona skrzynia łóżka zapewnia jeszcze większą wygodę na co dzień. Decydując się na wysokie łóżko, warto pamiętać, że o ile to rama i obudowa w dużej mierze odpowiadają za design, o tyle wygoda snu leży najczęściej po stronie materaca. Sprawdź, jaki materac wybrać, aby zapewnić sobie komfort nocnego wypoczynku.

Idealny materac dla Ciebie

Przez zakupem materaca warto sprawdzić dostępne na rynku rodzaje i ich zalety. Dobry materac to w końcu podstawa udanego snu. Decydując się na modne wysokie łóżko do swojej sypialni, zazwyczaj mamy dowolność wyboru, ponieważ  materac nie jest dołączany w zestawie. Dzięki temu możemy wybrać taki materac, którego właściwości będą dla nas najlepsze. Materace sprężynowe, ciągle niezwykle popularne, cechuje duża wytrzymałość, odporność na odkształcenia, a także dobre podparcie kręgosłupa. Wkład takiego materaca został wykonany z setek metalowych sprężyn, które uginają się pod naciskiem ciała, zapewniając jego podparcie. Coraz większą popularność zyskuje obecnie materac kieszeniowy, stanowiący nowoczesną wersję materacy sprężynowych. W tej opcji każda sprężyna została umieszczona w osobnej kieszonce z tkaniny, dzięki czemu pracuje jako osobny mechanizm. Gwarantuje to jeszcze większą elastyczność i opóźnia proces zużywania się sprężyn. Decydując się na materac kieszeniowy, warto wybrać model, który na powierzchni posiada dodatkową warstwę elastycznej pianki, zapewniającą dodatkową miękkość i lepsze dopasowanie do naturalnego kształtu kręgosłupa.

materac kieszeniowy

7 stref twardości dla Twojej wygody

Twardość materaca to w dużej mierze indywidualna kwestia każdego z nas. Materac, który dla jednej osoby będzie idealnie dopasowany, dla drugiej może być zbyt miękki lub zbyt twardy. Większość producentów stosuje ujednolicony system oznaczeń twardości, w którym H1 oznacza bardzo miękki materac dla osób, których waga nie przekracza 60 kg. H2 i H3 to materace średnio twarde, dla osób o wadze od 50 do 110 kg, H4 to z kolei materace o dużym stopniu twardości.
Warto pamiętać, że głównym zadaniem materaca jest podparcie całego ciała, które posiada naturalne krzywizny i nie jest tak samo ciężkie na każdym odcinku. Idealnym rozwiązaniem są nowoczesne materace o wydzielonych 7 strefach twardości, idealnie dobranych do potrzeb organizmu. Taką budowę mogą mieć zarówno materace piankowe, jak i kieszeniowe. Twardsze części materaca znajdują są w okolicy bioder, ramion i krzyżowego odcinka kręgosłupa, czyli tych partii ciała, które wymagają najmocniejszego podparcia. Bardziej miękkie strefy to te, odpowiedzialne za wsparcie głowy oraz stóp, które efektywniej wypoczywają na delikatniejszym, nie wywierającym ucisku podłożu.

materac piankowy

Materace do zadań specjalnych

Dobry materac nie tylko powinien zapewnić wygodny sen, ale także zapobiegać dolegliwościom takim jak ból kręgosłupa czy alergie. Wśród produktów do zadań specjalnych warto wyróżnić między innymi materac lateksowy, który ze względu na surowiec, z jakiego jest wykonany, nie sprzyja rozwojowi mikroorganizmów wywołujących alergie np. na roztocza kurzu domowego. Wiele materacy lateksowych posiada specjalny pokrowiec wykonany z tkaniny z domieszką jonów srebra, które dodatkowo zapobiegają rozwojowi bakterii. To idealne rozwiązanie zarówno dla alergików, jak i osób przewlekle chorych, które w łóżku spędzają większą część dnia. Dodatkowym atutem jest fakt, że materace lateksowe, ze względu na swoją lekkość, mogą być stosowane w zestawie z podnoszonym stelażem.

materace

Nowoczesne materace spełniają wiele funkcji, zapewniając wygodny sen, przeciwdziałając bólom kręgosłupa oraz alergiom. Co więcej, każdy wybrany przez nas model może zostać zestawiony w parze z eleganckim, modnym łóżkiem, tworząc parę idealną. Designerska rama wysokiego łóżka w połączeniu z funkcjonalnym, idealnie dobranym materacem to najlepsze rozwiązanie do każdej sypialni.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *