Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Pokój dzienny Salon

Święta przy kominku – magia i iluzja

Posiadanie kominka z prawdziwego zdarzenia wymaga pracy i poświęceń – zarówno przy procesie montażu, jak i eksploatacji. Kominek ma jednak wiele zalet, które docenimy głównie w czasie świąt. Na szczęście są „magiczne” urządzenia, dzięki którym można poczuć ciepło i zobaczyć płomienie.

Opti-v kominek elektrycznyEfekt iluzji, czyli najnowsze kominki elektryczne

Dzięki nowoczesnemu efektowi Opti-V, który został zastosowany w kominkach elektrycznych, wirtualny ogień do złudzenia przypomina ten prawdziwy. Nie sposób odróżnić go od tego rzeczywistego. Aranżując mieszkanie zależy nam na nowoczesnych i oryginalnych rozwiązaniach, aby podkreślić zarówno wyjątkowość naszych czterech kątów, jak i zmysł estetyczny czy umiejętność poszukiwania niecodziennych elementów wyposażenia. Kominek elektryczny zdobywa coraz większą popularność szczególnie wśród mieszkańców dużych miast, którzy ze względu na specyfikę swoich mieszkań nie mogą, bądź nie chcą, inwestować w tradycyjne rozwiązania.

W związku z tym z roku na rok coraz trudniej zaskoczyć gości czymś nowym i niezwykłym. Możemy próbować grać rodzajem obudowy czy rozmiarem kominka, jednak i tak zawsze najważniejszym kryterium oceny będzie realizm uzyskanego efektu.

Opti-v kominekKominki z efektem Opti-V

Opti-V to opatentowana technologia uzyskiwania efektu naturalnego ognia. Bazuje ona na połączeniu obrazu wyświetlanego na ekranie LCD wysokiej rozdzielczości oraz techniki wykorzystywanej przez iluzjonistów. Metoda ta, nazywana tajemniczo Duchem Peppera, stosowana jest w sztukach iluzjonistycznych od ponad 150 lat. Opiera się na wykorzystaniu luster ustawionych pod odpowiednim kątem względem siebie, które zwielokrotniają wyświetlany na nich obraz.

W efekcie uzyskujemy wrażenie przestrzenności  i głębokości paleniska oraz trójwymiarowości płomieni, które w naturalny sposób skaczą po polanach. Wrażenia wizualne zwielokrotniają iskry oraz dźwięk trzaskających polan, który wydobywa się
z głośników.

Opti-v kominek elektrycznyKominki z patentem iluzjonisty

Dwa modele kominków z najnowszym efektem Opti-V to rozwiązania przeznaczone do zabudowy w ścianie. Pierwsza propozycja to Opti-V PGF-10, który został oparty o ekran LCD full colour o przekątnej 22” i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Nowoczesna, srebrna rama podkreśla  nowoczesny design, dzięki czemu kominek pasuje zarówno do klasycznych, jak i minimalistycznych czy wręcz industrialnych aranżacji. Optymalny rozmiar (736mm x 445mm x 320mm) pozwala na dopasowanie do przestronnych i kameralnych wnętrz.

Druga propozycja zdecydowanie lepiej sprawdzi się w większych pomieszczeniach, gdyż jej wymiary to 1356mm x 445mm x 320mm. W modelu Opti-V PGF-20, bo o nim mowa, efekt ognia wyświetlany jest na dwóch ekranach LCD  o takich samych parametrach technicznych, jak w przypadku mniejszego, siostrzanego modelu.  Tu brak jest ozdobnej, okalającej ramy, w związku z czym kominek płynnie wpasowuje się w ścianę – bez względu na kolor czy styl jej wykończenia. Oba modele wyposażone są dodatkowo w pilot zdalnego sterowania, który pozwala kontrolować zarówno sam płomień, jak i efekty dźwiękowe.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *