Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Kuchnia

Szafka do zabudowy okapu: sztuka łączenia przyjemnego z pożytecznym

Dzięki zabudowie meblowej zniknął problem rozbieżności stylistycznej kuchennego sprzętu AGD. Jest on włączany harmonijnie w ciąg szafek i szuflad. Kuchnie projektowane w oparciu o zabudowę cechuje spójność i ergonomia. Szeroka paleta możliwości estetycznych powoduje, że na kuchnie z zabudową meblową decydują się zarówno koneserzy nowoczesnego minimalizmu, jak i bardziej ozdobnej klasyki. Szafka do zabudowy okapu jest integralnym elementem tej koncepcji.

Harmonia stylistyczna

Kuchnia jest pomieszczeniem urządzanym z naciskiem na jej funkcjonalność. Ma jasno sprecyzowane zadania, które organizują przestrzeń. Regularnie przygotowuje się i spożywa w niej posiłki, co narzuca konieczność zaprojektowania odpowiednich gabarytowo miejsc. Przeznaczane są one na przechowywanie artykułów spożywczych, akcesoriów kuchennych, chemii gospodarczej, kuchennego AGD oraz na blaty i miejsce konsumpcji posiłków.

Zabudowa meblowa pozwala na zwiększenie powierzchni użytkowej i bardziej elastyczny układ przestrzenny sprzętu. Ułatwia też utrzymanie kuchni w czystości – na pochowanych przedmiotach nie osadza się brud ani kurz, a niezastawione blaty szybciej się sprząta. Ma też funkcje estetyczne – kuchnia z zabudową wydaje się elegancka, przemyślana architektonicznie, harmonijna oraz uporządkowana. W ten sposób postrzegana jest też jako większa i bardziej przestronna.

szafka-do-zabudowy-okapu-podszafkowy-globalo-insolita-601-inox-wizualizacja-1

Meble do zabudowy wykonane są najczęściej z drewna lub płyt MDF. Występują w szerokim wachlarzu form i opcji kolorystycznych. Zabudowa nie musi być jednokolorowa. Często zestawia się ze sobą dwa, nawet kontrastujące, kolory lub materiały. Dynamizuje to kuchnię, pozwalając również na zaakcentowanie wydzielonych stref. Zabiegiem ocieplającym kuchnie jest też wprowadzenie drewnianych podłóg lub ostrzejszych kolorystycznie płytek podłogowych czy też ściennych.

Praktyczne urządzenie

Szafka do zabudowy okapu znajduje się w ciągu zabudowy. Mieści w sobie okap kuchenny do zabudowy. Funkcją okapu jest eliminowanie oparów uwalnianych podczas gotowania w postaci pary, tłuszczów i nieprzyjemnej woni. Osadzają się one na szybach, meblach i akcesoriach kuchennych brudząc je lub wypaczając ich powierzchnię.

Okap do zabudowy może pracować po podłączeniu do kanału wentylacyjnego (jako wyciąg wyprowadzający zasysane powietrze na zewnątrz) lub w oparciu o filtr węglowy (jako pochłaniacz). Szafka do zabudowy okapu kryje w sobie okap dopasowany produkcyjnie do zabudowy. Ma on najczęściej mniejsze od innych typów okapów rozmiary i bardzo dobre parametry mocy. Modele o dużej sile absorpcji oparów z powodzeniem radzą sobie w dużych kuchniach typu open space. Są też wykonane z dbałością o formę. Do ich produkcji wykorzystuje się szlachetne i odporne na uszkodzenie materiały – stal nierdzewną, stal lakierowaną i szkło hartowane.szafka-do-zabudowy-okapu-czarny_okap_do_zabudowy_globalo_loteo_60_black_wizualizacja_1




Szafka do zabudowy okapu zyskuje przez to na swoim spodzie ciekawy, designerski akcent estetyczny. Najczęściej jest ona dopasowana rozmiarowo do standardowych rozmiarów okapów – 50, 60 i 80 cm. Ze względu na swoje przeznaczenie montowana jest bezpośrednio nad elektryczną płytą grzewczą lub kuchenką gazową. Zawsze pozostaje w niej miejsce na trzymanie przypraw, ściereczek lub poradników kucharskich na wygodnym pułapie wysokości wzroku.

Łatwość montażowa

Szafka do zabudowy okapu oferowana jest obecnie w precyzyjnie dopasowanym zestawie z okapem. Taki komplet oferuje polski producent okapów GLOBALO wraz z portalem meble.pl. Dzięki ich współpracy powstał wygodny konfigurator pozwalający na zakupienie szafki wg indywidualnych preferencji. Precyzujemy w nim dokładne wytyczne, a konfigurator tworzy dla nas wizualizację całego zestawu.

szafka-do-zabudowy-okapu-globalo-loteo-konfigurator

Możemy skorzystać z ponad 100 kolorów płyt meblowych. Do wyboru mamy ponadto kilkanaście płyt akrylowych oraz płyt z wysokim połyskiem. Możemy też wybrać, czy nasze meble mają być w głębokim macie. W konfiguratorze jedną z opcji są także płyty Crystal. Klient otrzymuje gotowy zestaw do zamontowania, w skład którego wchodzą rury okrągłe, łącznik oraz kolanko. Do wyboru są trzy zróżnicowane pod względem stylistycznym, parametrów i cenowo modele okapów do zabudowy Globalo:

szafka-do-zabudowy-okapu-okap-na-okap-do-zabudowy-podszafkowy-globalo-insolita-60

Kuchnie wykorzystujące zabudowę meblową to dziś silny trend wnętrzarski. Szafka do zabudowy okapu to ergonomiczne i estetyczne rozwiązanie pozwalające na większy komfort pracy w kuchni. Można ją zamówić od razu w zestawie z okapem.




ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *