Projektowanie Wnętrz na Facebook

Szeroki wybór barw drewnianych podłóg

Opublikowano: 15 kwietnia, 2013 Autor:

Drewno to materiał niezwykły pod wieloma względami. Jedną z jego zalet jest możliwość wybierania spośród setek naturalnych odcieni i wzorów. Nowoczesne technologie pozwalają na dodatkowe zwiększenie palety barw i odcieni drewna.

Bambus jasny - podłoga KoppNaturalne kolory drewna

Naturalny kolor drewna można opisać jako piaskowo żółty. Poszczególne gatunki różnią się od siebie nie tylko odcieniami, ale i usłojeniem. Kolorystyka drewna to szeroka paleta odcieni brązów. Od jasnych, w ciepłych, żółtych tonacjach, aż po ciemne, nasycone odcienie. Dzięki technologii barwienia, bazując na kolorze wyjściowym można modyfikować końcowy efekt.

podłoga Kopp gold whiskyPodłoga w kolorze whisky? Czemu nie!

Drewno nadaje każdemu pomieszczeniu naturalności i charakterystycznego klimatu. Wiele gatunków posiada naturalnie ciepły, nasycony kolor wpadający w czerwień. Najczęściej jest on określany jako karmelowy. W ofercie Kopp znajdują się odcienie karmelu takie jak Jesion Rodan, czy też Bambus Karmelowy lub Tygrysi o bardzo charakterystycznym rysunku. W palecie nasyconych czerwienią brązów wyróżnia się także akacja występująca w pobudzających wyobraźnię kolorach np. Cognac i Gold Whisky.

Bambus horyzontalny podłogaOdcienie karmelowe tworzą prawdziwie domowy nastrój. Należy przy tym pamiętać, że im ciemniej – tym szlachetniej. Mahoniowe wnętrza od dawna są synonimem wyrafinowania i luksusu.
Rozjaśnianie i przyciemnianie drewna

Katarzyna Wątor, ekspert marki Kopp, opowiada o niestandardowych kolorach drewna:

– ,,Naturalnie jasne drewno dębowe pozwala na rozjaśnienie i uzyskanie efektu drewna bielonego. Podłoga z desek dąb Montana czy dąb Sztokholm pozwala stworzyć podstawę do jasnej, skandynawskiej aranżacji. Na drugim kolorystycznym biegunie znajduje się np. dąb Dover z kolekcji firmowej Kopp w wosku twardym olejnym – przykład na to, że wykorzystując właściwości tego gatunku, można również uzyskać głębokie, ciemne odcienie na granicy czerni.”

Dąb Sztokholm - podłogaDrewniana podłoga dzięki różnorodności kolorów, faktur i rysunków materiału pozwoli nadać właściwy charakter całemu wnętrzu. Dziś nie jesteśmy już ograniczeni przez materiał. Możliwości barwienia, rozjaśniania i przyciemniania drewna sprawiają, że możemy pozwolić sobie na dokładne dopasowanie podłogi do naszego gustu.

podłoga bambus skręcany tygrysi
Tags: , , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz