Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne D.I.Y. - zrób to sam

Szlifierka mimośrodowa – czym się wyróżnia i czym kierować się przy wyborze?

Szlifierka mimośrodowa to jeden z rodzajów szlifierek o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Jest uważana za urządzenie wysoce uniwersalne, które sprawdzi się w większości prac obejmujących szlifowanie czy polerowanie. Warto więc wyposażyć swój warsztat w sprzęt tego typu. Dobrze jednak najpierw zastanowić się, czym tak naprawdę wyróżniają się modele mimośrodowe i na co zwracać uwagę podczas ich zakupu.

Rodzaje szlifierek

Modele mimośrodowe to jeden z wielu rodzajów szlifierek dostępnych na rynku. Wszystkie służą obróbce różnego rodzaju materiałów, które zostały już wcześniej obrobione innymi narzędziami. To od szlifierki zależy ostateczny kształt powierzchni – jej gładkość i precyzja wykończeń.

Obok szlifierek mimośrodowych, które świetnie sprawdzą się w przypadku gładkich, wklęsłych oraz wypukłych powierzchni, na rynku można znaleźć również:

  • szlifierki oscylacyjne – służące wygładzaniu głównie powierzchni drewnianych (drzwi, mebli, blatów),
  • szlifierki typu delta – działające podobnie jak oscylacyjne i wykorzystywane do szlifowania trudnych do obróbki powierzchni (narożników, ornamentów, szczelin),
  • szlifierki kątowe – służące nie tylko do wygładzania (raczej zgrubnego), ale i cięcia twardych materiałów (jak beton czy metal),
  • szlifierki taśmowe – w przeciwieństwie do innych działające tylko na podstawie ruchu po linii prostej, a nie obrotów; wykorzystywane do szlifowania dużych, płaskich powierzchni (często pokrytych lakierem czy okleiną).

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wybierając szlifierkę mimośrodową do swojego warsztatu, należy uwzględnić parę podstawowych parametrów, takich jak:

  • moc,
  • średnicę tarczy.
  • mimośrodowość,
  • liczbę oscylacji
  • i dodatkowe wyposażenie.

W przypadku tych urządzeń wystarczy model o mocy 300 W. Bez problemu spełni on wszelkie pokładane w nim oczekiwania. Warto więc zdecydować się na akumulatorową szlifierkę mimośrodową w PHUABC, która umożliwi pracę nawet tam, gdzie nie ma dostępu do prądu. Wybór właściwej średnicy tarczy zależy natomiast wyłącznie od tego, jak duża powierzchnia będzie poddawana obróbce. Im większa, tym dłużej potrwa praca – dlatego warto zainteresować się szerszą tarczą.

Mimośrodowość to z kolei cecha, która oznacza wychylenie tarczy w stosunku do własnej osi. Im jest wyższa, tym efektywniej przebiega szlifowanie. Ostatni parametr to liczba oscylacji, czyli wychyleń, jakie tarcza wykona w przeciągu minuty. Dobrze zainteresować się też dodatkowymi udogodnieniami i wybrać model wyposażony na przykład w system odsysania pyłu.




ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *