Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Porady

Sztuka przechowywania przedmiotów – sposoby na małą przestrzeń

Dobra organizacja przestrzeni, w której żyjemy pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, motywację, jakość wypoczynku, no i po prostu cieszy oczy. Aby zapanować nad chaosem, należy opracować plan działania i przy jego pomocy zagospodarować przestrzeń tak, aby jak najlepiej ją wykorzystać. Z pomocą przyjdą nam pomysłowe rozwiązania, a naszym orężem będą rozmaite pudełka, pojemniki, kosze, podwieszane półki, wieszaki i wiele innych akcesoriów. Okazuje się, że te przedmioty oprócz swojej funkcjonalności, mogą pełnić też funkcję dekoracyjną.

Problem przechowywania rzeczy dotyczy głównie posiadaczy niewielkich mieszkań. Gdzie wszystko pomieścić, tak aby uniknąć efektu przeładowania? Urządzając małe wnętrza, warto więc wybierać funkcjonalne meble i dodatki, które pomogą nam zapanować nad bałaganem. Jeżeli więc wybieramy sofę, której w ciągu dnia będziemy siedzieć lub wypoczywać, a w nocy spać, niech ma ona pojemnik na pościel. Często nie doceniamy możliwości, jakie dają nam ściany. Typowe mieszkanie urządzone jest w ten sposób, że na podłodze mamy wszystko, ściany są zatem puste, a ich rola ogranicza się do tła dla obrazów, ewentualnie kinkietów. Pamiętajmy o wykorzystywaniu przestrzeni nie tylko w poziomie, ale i w pionie. Tak więc na ścianach możemy zawiesić półki, szafki, gazetniki, a nawet doniczki z kwiatami. Przy małych wnętrzach obowiązuje zasada piętrowego wykorzystywania przestrzeni, także warto inwestować w wysokie meble, a niżeli te niskie, szerokie.

małe wnętrza
Urządzając małe wnętrze, pamiętaj o zasadzie piętrowego wykorzystywania przestrzeni.
gazetnik ścienny
ścienny gazetnik - Ikea

pics. from ikea.pl

Co zrobić z drobiazgami lub niepotrzebnymi ubraniami? Tu z pomocą przyjdą nam różne pojemniki; w postaci koszyków, papierowych pudełek lub metalowych puszek. Dzięki nim możemy schować rzeczy,chroniąc je przed kurzem. Wybór jest ogromny i tego typu akcesoria znajdziemy w każdym sklepie z artykułami wyposażenia wnętrz. Ja polecam kartonowe pudełka, są lekkie, tanie, ładnie prezentują się na półkach i można je złożyć, gdy stają się niepotrzebne.
pudełka do przechowywania przedmiotów
Kartonowe pudełka i metalowe puszki z motywem roślinnym - Ikea, kosze - Home & You

Sposoby na bałagan w szafie i szufladach? Oczywiście, że są. Wystarczy zaopatrzyć się w podwieszane półki do szafy oraz przegrody do szuflad. Dzięki nim posegregujemy rzeczy, przez co znalezienie tych potrzebnych będzie znacznie łatwiejsze.

przegródki do szuflad
Przegrody do szuflad - idealny sposób na utrzymaniu w nich porządku.

pic. from czterykaty.pl

stojak na ubrania
stojak na ubrania pełni szafy i szafki na buty. Dzięki podwieszanej półce zmieścimy na nim także mniejsze części garderoby.

pic. from ikea.pl
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *