Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

D.I.Y. - zrób to sam

Szyte ozdoby choinkowe – zrób to sam/a!

Ozdoby choinkowe, samodzielnie uszyte z kolorowych tkanin przyciągają uwagę i nadają świątecznemu drzewku wyjątkowego charakteru. Jest to jednocześnie tani i efektowny sposób na stworzenie dekoracji świątecznych, wpisujących się w modny nurt domowego rękodzieła.

Ozdoby choinkowe szyteRękodzieło na choince

Wystarczy trochę materiału, mogą być skrawki starych ubrań, resztki filcu, tasiemki i guziki i domowa maszyna do szycia, by w kilka chwil wyczarować kolorowe gwiazdki, mikołaje czy bombki – oryginalne ozdoby, które sprawią, że choinka zyska indywidualny charakter. Wspólne szycie ozdób to pomysł na spędzenie czasu z przyjaciółmi czy rozwijanie kreatywności dzieci.

– „Pomogą w tym nowoczesne domowe maszyny do szycia, wyposażone w wiele praktycznych funkcji, ułatwiające pracę i zapewniające idealne efekty. Duża ilość ściegów – np. w maszynie JUKI F-300 ponad 200 rodzajów ozdobnych ściegów i kilka czcionek – pozwoli łatwo wykonać atrakcyjne przeszycia, spersonalizować ozdobę imieniem czy dowolnym tekstem życzeń” – mówi Ikuko Leska z firmy JUKI.

Ozdoby choinkowe szyj z JUKIJak uszyć świąteczną dekorację – instrukcja

Odrysuj na materiale dwa identyczne kształty – można odrysować zabawkę lub użyć gotowego szablonu – a następnie starannie je wytnij. Złóż zewnętrzną stroną tkaniny do środka, zszyj zostawiając na górze mały otwór. Odwróć na drugą stronę, wypełnij watą lub wypełnieniem do poduszek. Dzięki temu, ozdoba będzie miękka w dotyku i pięknie zaprezentuje się na choince. Zszyj otwór, wszywając w to miejsce wstążkę bądź tasiemkę, która posłuży do zawieszenia dekoracji.

Dalszy etap zależy już tylko od twojej wyobraźni. Do wykończenia można wykorzystać wszelkie drobiazgi zalegające w szufladach. Dobrze będą się prezentować ozdoby w żywych kolorach np. żółtym, czerwonym i zielonym. Zaletą uszytych ozdób jest ich trwałość. Nie potłuką się jak bombki, nie rozerwą jak te, wykonane z papieru.

Ozdoby choinkowe szyte JUKI
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *