Projektowanie Wnętrz na Facebook

Te same płytki na podłogę i na ścianę

Opublikowano: 5 stycznia, 2014 Autor:

Obecnie na rynku dostępne są wytrzymałe płytki z betonu architektonicznego o grubości zaledwie 2 cm, które z powodzeniem można stosować zarówno na powierzchniach pionowych jak i poziomych. 

Plytki betonowe Slim Modern LineNowe zastosowania dla betonu – płytki

Beton stosowany w budownictwie to najczęściej beton licowy, lub najbardziej rozpowszechniony i uniwersalny, zawierający stalowe konstrukcje żelbet. Trwały i solidny, stanowi podstawę do wykonania kluczowych elementów architektonicznych: fundamentów, ścian czy płyt. Nowe technologie umożliwiły stworzenie odmiany betonu, która, zachowując jego podstawowe właściwości, jest jednocześnie lżejsza i cieńsza. Otwiera to nowe, dekoracyjne możliwości i zastosowania dla tego, do tej pory stricte budowlanego, materiału.

Płytki betonowe wykonane ze specjalnej odmiany betonu GRC (Glassfibre Reinforced Concrete), dzięki zastosowaniu włókien szklanych w odróżnieniu od tradycyjnego betonu elewacyjnego, umożliwiają tworzenie jednocześnie bardzo wytrzymałych i lekkich elementów. Dzięki technologii GRC możliwe było uzyskanie grubości na poziomie 2 cm, a ten wymiar pozwala płytkom betonowym swobodnie konkurować z najpopularniejszą okładziną – płytkami ceramicznymi.

Plytki betonowe Slim marki Modern LinePłytki betonowe czy ceramiczne?

Jakie są najważniejsze zalety płytek betonowych? Obok wytrzymałości i wysokich parametrów samego betonu, płytki z tego materiału dają nietypowy i bardzo wyrazisty efekt aranżacyjny. Na przykład płytki betonowe Slim marki Modern Line, wykończone w powierzchni natural, w czterech odcieniach szarości pozwalają nowocześnie zaprojektować przestrzeń i nadać jej modny, industrialny klimat.

Mogą być też podstawą dla oszczędnego w wyrazie, stonowanego stylu skandynawskiego. System Slim może być stosowany jako płytki ścienne, podłogowe oraz płytki tarasowe. Podstawowy, kwadratowy wymiar płytki to 80×80, dzięki czemu uzyskujemy efekt geometrycznego porządku.

Plytki betonowePłytki betonowe to rozwiązanie, które łączy znaną formę z nowym materiałem. Surowa powierzchnia betonu i jego trwałość, ujęta w ramę eleganckiej kwadratowej płytki to mocna propozycja dla współczesnego projektanta.
Tags: ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2018 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz