Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Inspiracje Design Pokój dziecięcy

Tematyczny pokoik dziecięcy: góry

Urządzanie pokoiku dziecięcego to świetna zabawa dla rodziców, którzy oczekują przyjścia na świat małego lokatora. Wybór mebelków i akcesoriów do pokoju dziecięcego jest naprawdę imponujący i aby nie popaść w przesadę, warto wcześniej przemyśleć koncepcję wnętrza dla malucha. Co powiecie na pokoik w górskim klimacie?


pokoik dla dziecka góry

Góry są niezwykłym miejscem, zachwycają pięknem przyrody, skrywają tajemnice i przygody. To tutaj można wypatrzyć dzikie leśne zwierzęta. Ten świat niesamowicie pobudza wyobraźnię dziecka, które chętnie w takim pokoju zorganizuje kemping niczym prawdziwy skaut. Dodatkowo estetyczna stylistyka takiego wnętrza przypadnie do gustu także rodzicom, którzy nie przepadają za krzykliwymi kolorami. Kolorystyka górskich krajobrazów oscyluje wokół zieleni, błękitu, szarości i bieli – wycisza, i jednocześnie jest idealnym tłem do zabaw. Szarość i stonowane kolory wcale nie muszą być nudne, a to dzięki… dodatkom.

Na ścianach w tak spokojnej kolorystyce mile widziane są obrazki lub namalowane bezpośrednio farbą murale. Mogą one przedstawiać górskie krajobrazy, mapki, drzewa oraz inne akcenty w górsko – leśnym klimacie. Warto w takiej aranżacji uwzględnić elementy z drewna, które w naturalny sposób wpiszą się w tą stylistykę, może to być choćby podłoga, czy pojedynczy mebel. Do tego akcesoria – tekstylia takie jak pościel, poduszki czy pojedyncze zabawki nawiązujące do gór lub przedstawiające leśne zwierzęta.
pokoik dziecięcy

pokój dziecięcy w szarościach pościel z misiem

Jako bonus możemy zorganizować coś ekstra, np. tipi, które można wykonać w zasadzie samodzielnie lub jakąś kryjówkę w charakterze leśniczówki. Dziecko będzie zachwycone!

tipi w pokoju dziecięcym
1 KOMENTARZ

  1. Skąd są góry z pierwszego zdjęcia? Gdzie można takie coś zamówić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *