Projektowanie Wnętrz na Facebook

Trend: Napisy we wnętrzach – stwórz wnętrze z wyrazem!

Opublikowano: 5 lutego, 2012 Autor:

Napisy we wnętrzach ostatnio stały się jednym z najbardziej pożądanych motywów dekoracyjnych. I słusznie, prostota liter, kształty czcionek, i w końcu same teksty, bez wątpienia nadają wnętrzu wyrazu.

Ten modny motyw przewija się na niemal wszystkich elementach wnętrza: od ścian, poprzez meble  i rozmaite akcesoria. Elementy typograficzne mogą być doskonałą alternatywą dla innych wzorów, takich jak np. kwiaty czy inne popularne motywy roślinne.

Litery na ścianach dobrze prezentują się na jasnych tłach, najlepiej gdy same są zaś czarne, wtedy wygląda to schludnie i gustownie. Aby ozdobić ściany, możemy sięgnąć po popularne naklejki ścienne lub szablony do malowania. Ciekawym rozwiązaniem będą też metalowe kompozycje do zawieszenia lub wieszaki w kształcie liter. Inną opcją są tapety –  typograficzny wzór lub te wyglądające jak stare gazety. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się powierzchnie przypominające tablicę do pisania. Możemy śmiało zastosować je na ścianach. Bardzo ciekawie wyglądają też napisy na meblach, podpisane szuflady wyglądają stylowo i nieco ułatwią szukanie przedmiotów. Najprostszym rozwiązaniem będzie ustawienie napisów na półkach.
litery we wnętrzach

Nawet bardzo prosta w formie dekoracja z liter, wygląda bardzo efektownie.

napisy na schodach

Ciekawie wyglądają również schody zdobione napisami.

tapeta gazeta

Tapeta przypominająca stare gazety

tablice we wnętrzach

Tablice do pisania powieszone w kuchni mogą służyć do zapisywania przepisów

napisy na meblach

Podpisane szuflady - sposób na utrzymywanie porządku

napisy do postawienia

Napisy do postawienia są ciekawą alternatywą dla klasycznych figurek

litery do postawienia

Wariant kuchenny

 

 pics from I love loft
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz