Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Jadalnia Kuchnia Przedpokój/hall

Trwałe farby do ścian, czyli jak pomalować łazienkę, kuchnię i przedpokój?

Para malująca łazienkę Kuchnia, łazienka, przedpokój – te przestrzenie potrafią spędzać sen z powiek tym, którym zależy na idealnie czystych ścianach. To właśnie tam najłatwiej o zabrudzenia, zarysowania i zawilgocenie. Czy to oznacza, że jesteśmy skazani na płytki ścienne? Ależ skąd! Wystarczy wybrać odpowiednie materiały wykończeniowe, które umożliwią Ci trwałą i atrakcyjną aranżację ścian. Sprawdź, jaka farba do kuchni i na korytarz będzie najbardziej odporna na zabrudzenia i jaki produkt sprawdzi się w Twojej łazience!

 

Z tekstu dowiesz się:

  •  – jaką farbą warto pomalować korytarz,
  •  – czym pomalować kuchnię, by łatwo usunąć tłuste plamy i inne zabrudzenia,
  •  – jaka farba do ścian sprawdzi się w łazience.

Jeśli czeka Cię remont domu, z pewnością rozważasz zakup odpowiedniej farby do ścian. Eksperci marki Śnieżka podpowiadają, czym – poza kolorem – kierować się podczas wyboru produktu do malowania najbardziej wymagających wnętrz. Jeśli nadal uważasz, że farba nie dorówna płytkom ceramicznym, ten artykuł jest dla Ciebie!

Malowanie przedpokoju – farby do ścian odporne na uszkodzenia

Korytarz to pierwsze miejsce, które widzisz po przekroczeniu progu domu, dlatego warto zadbać o to, by był możliwie najbardziej reprezentacyjny. W korytarzu mogą jednak powstawać liczne zabrudzenia, które niekiedy są trudne do usunięcia. Sprawy nie ułatwia fakt, że do pomalowania ścian przedpokoju często sięgamy po jasne, pastelowe kolory, aby optycznie go powiększyć. Jakie farby do ścian wybrać, by zabezpieczyć korytarz przed zabrudzeniami?
Do malowania przedpokoju najlepiej sprawdzi się farba ceramiczna. Jest to farba z dodatkiem ceramicznych mikrogranulek – dzięki temu jest wyjątkowo odporna na szorowanie, częste mycie i uszkodzenia mechaniczne. Niektóre produkty (np. farba ceramiczna MAGNAT Ceramic Care) są plamoodporne, dzięki czemu ułatwiają utrzymanie ścian przedpokoju w wyjątkowej czystości.

Farba zmywalna do kuchni – Twój sposób na apetyczne wnętrze

Kuchnia to serce każdego domu, jednak codzienne czynności, takie jak gotowanie czy zmywanie naczyń, narażają powłokę malarską na uciążliwe zabrudzenia. Powstawaniu plam na ścianach możesz jednak zapobiec – wystarczy, że sięgniesz po odpowiedni produkt. Jaka farba do kuchni najlepiej spełni swoje zadanie?

W kuchni także sprawdzą się farby ceramiczne. W przeciwieństwie do innych powłok malarskich podczas usuwania zabrudzeń z farby ceramicznej możesz sięgnąć po delikatne dezynfektanty bez obaw, że doprowadzisz do wybarwienia koloru. Odpowiednie produkty do pomalowania kuchni znajdziesz wśród farb MAGNAT. Szczególnie pomocna będzie plamoodporna ceramiczna farba do wnętrz MAGNAT Kitechn&Bathroom. Pomalowane nią ściany będą dodatkowo odpychać tłuszcze i trudne zabrudzenia. Będą także odporne na wilgoć, rozwój pleśni i grzybów.

Wodoodporna farba do łazienki – jak znaleźć idealną?

Zalety farb ceramicznych, które szybko dostrzeżesz w swojej kuchni, możesz wykorzystać także w łazience. Farby ceramiczne są odporne na wilgoć na tyle, że bez problemu sprawdzą się na ścianie za wanną, umywalką lub w kabinie prysznicowej. Pomalowaną część ściany możesz zestawić na jednej płaszczyźnie z ceramiką lub zdecydować się tylko na farbę – wtedy nie musisz martwić się o uciążliwe czyszczenie fug.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *