Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne Architektura

Warsaw Spire – warszawski drapacz chmur laureatem Eurobuild Awards

Wieżowiec Warsaw Spire, realizowany przez Ghelamco, zwyciężył w kategorii Wybitny Projekt Architektoniczny Roku w Polsce, w konkursie Eurobuild Awards.

Warsaw Spire - wizualizacja


Eurobuild Awards
to niezwykle ważne wydarzenie dla rynku nieruchomości w Polsce i CEE. Zwycięski projekt Warsaw Spire to unikalny kompleks biurowy realizowany przez Ghelamco Poland w centrum miasta. W ramach kompleksu powstaną trzy budynki,
w tym 220 m wieża i dwa budynki sąsiadujące o wysokości 55 m. Tym samym, Warsaw Spire stanie się drugim (po Pałacu Kultury) co do wysokości budynkiem w Polsce. Budowa projektu rozpoczęła się w połowie roku 2011.

Warszawski wieżowiec, poza symbolem nowoczesności i funkcjonalności, jest odzwierciedleniem pięknej architektury, która jest dziełem belgijskiej pracowni architektonicznej M .& J-M. JaspersJ. Eyers &Partners. Pracownia funkcjonuje od ponad 40 lat, zdobywając doświadczenie i wiele sukcesów w branży architektonicznej. Dziś świadczy usługi najwyższej jakości i uczestniczy w powstawaniu najbardziej prestiżowych obiektów na całym świecie. W portfolio firmy znajdują się takie pozycje jak: siedziby międzynarodowych korporacji, lotniska, obiekty rządowe, wysokościowce i wysokiej klasy hotele. Współpraca z Ghelamco Poland w ramach Warsaw Spire to kolejny, wspólnie realizowany projekt. „Nasza bliska, wieloletnia współpraca pozwoliła na urzeczywistnienie bardzo interesującej wizji architektonicznej. W 220 metrowej wieży oraz dwóch 55 metrowych budynkach sąsiadujących zamknęliśmy wyobrażenie o nowoczesnym i funkcjonalnym kompleksie biurowym, jaki powinien powstać w centrum Warszawy” – mówi Johnatan Eyers, architekt.
Warsaw Spire z pewnością stanie się jednym z  z najbardziej oryginalnych i rozpoznawalnych budynków biurowych w stolicy. Ta przestrzenna  konstrukcja, wykonana ze szkła i stali ma szansę stać się biznesową wizytówką  miasta. Kompleks powstaje w pobliże hotelu Hilton i węzła komunikacyjnego. Będzie to jeden z najgorętszych biznesowych adresów w Warszawie, a nawet w Polsce.

Warsaw Spire został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi tendencjami planowania przestrzeni publicznej. Powstanie z myślą o Warszawie i jej mieszkańcach. Zastosowane zaawansowane technologie, doskonałe doświetlenie budynku, znakomita lokalizacja i nowoczesny design stworzą miejsce pracy o najwyższych standardach. Przestrzeń pomiędzy budynkami wypełni rozległy, dostępny dla wszystkich plac. Biurowiec stanie się miejscem spotkań, które również po zamknięciu biur będzie tętniło życiem. W otoczeniu kompleksu znajdą się fontanny, precyzyjnie zaprojektowane elementy małej architektury, a także punkty gastronomiczne, takie jak kawiarnie, restauracje serwujące dania kuchni międzynarodowe, sklepy oraz punkty usługowe. W sezonie zimowym dla wszystkich dostępne będzie lodowisko. Tak przestronny plac, umieszczony w centralnej części kompleksu to nowość wśród rozwiązań architektonicznych w Warszawie. Inwestycja ma dostarczyć na rynek ok.100 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej wraz z 1200 podziemnymi  miejscami parkingowymi. Dodatkowo budynek został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami eko-certyfikatu BREEAM.

Nagroda dla Warsaw Spire, przyznana głosami przedstawicieli branży obecnych na gali, to naprawdę wielki zaszczyt i powód do dumy .Tym bardziej, ze wszystko odbywało się na żywo, a o nagrodę starało się aż 7 projektów. Ten warszawski wieżowiec to nasz flagowy projekt i wierzymy że stanie się wizytówką miasta oraz jednym z najbardziej rozpoznawalnych kompleksów biurowych w Europie – komentuje wygraną Jeroen van der Torlen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco Poland.

Warsaw Spire
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *