Projektowanie Wnętrz na Facebook

Wedi BA Vapor – płyta budowlana, która powstrzymała parę

Opublikowano: 14 lipca, 2008 Autor:

Wedi Polska – producent specjalistycznych materiałów budowlanych przedstawił kolejne ułatwienie przy wykańczaniu pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Jest nim płyta budowlana z fabrycznie wbudowaną blokadą parową – wedi BA Vapor.

–>

BA Vapor została zaprojektowana z myślą o pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności oraz takich, w których występują duże wahania temperatur. Twarda pianka polistyrenowa uzbrojona została warstwą zaprawy z jednostronną, piaskowaną blokadą pary z żywicy epoksydowej o grubości 1,5 mm. Dzięki temu, że bariera przeciw parze wbudowana jest fabrycznie w płytę budowlaną, uzyskujemy możliwość łatwiejszego i szybszego pokrycia ścian i sufitów, przy zachowaniu wysokiej jakości zabezpieczenia. BA Vapor stanowi dobre podłoże zarówno pod płytki ceramiczne, jak i pod tynk.

wnętrze

W pomieszczeniach o stale podwyższonej wilgotności – takich jak kryte pływalnie, łaźnie parowe czy natryski szeregowe – ochrona ścian przed wilgocią i zmianami temperatury jest szczególnie ważna. BA Vapor łączy w sobie izolację cieplną oraz barierę przeciw parze. Dzięki taśmie uszczelniającej, przyklejonej na odpowiedniej chemii budowlanej, możliwe jest również zabezpieczenie przed parą i wilgocią styku dwóch płyt.
Płyta z blokadą parową w 2007 roku wprowadzona została na rynek niemiecki, gdzie już zdążyła się sprawdzić. W tym roku płyta pojawiła się jako nowa pozycja w cenniku polskim. Ba Vapor dostępna jest w wymiarze 2,5m x 0,6m. Do wyboru są płyty o trzech grubościach: 12.5 mm, 20 mm i 50 mm.

Wedi Polska to producent specjalistycznych materiałów budowlanych do aranżacji i wykańczania łazienek, pomieszczeń wellness oraz obiektów SPA. Jest częścią wedi GmbH z siedzibą w Emsdetten w Niemczech, która posiada swoje oddziały w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Podstawowym produktem wedi jest wodoodporna płyta budowlana, która dzięki swoim właściwościom i prostej obróbce umożliwia swobodne kształtowanie wszelkich pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Na bazie płyty wedi oferowane są nieszablonowe rozwiązania natrysków, wanny oraz elementy montażowe dla łaźni parowych i pomieszczeń odnowy biologicznej. Wedi Polska jest również cenionym wykonawcą prestiżowych obiektów SPA w hotelach i basenach (m.in. Aquapark w Zakopanym, Rezydencja Prezydenta RP w Wiśle) oraz systemów kabin sanitarnych w budynkach użyteczności publicznej. Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: http://www.wedi.pl
Tags: , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz