Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne

Wedi i nowe City SPA w sercu Krakowa

W Krakowie rozpoczyna działalność City SPA Endorfina. Nowy obiekt, oprócz tradycyjnych zabiegów, przygotował specjalny program dla kobiet w ciąży oraz strefę termalną, w której zastosowanie znalazły produkty wedi Polska – producenta specjalistycznych materiałów budowlanych do aranżacji łazienek i pomieszczeń SPA.

–>

Nowo otwarte City SPA Endorfina to miejsce, w którym specjaliści pomogą zregenerować siły, wymodelować sylwetkę, a my sami będziemy mieli okazję wypróbować możliwości zaawansowanych technologii oraz medycyny estetycznej.

Strefa termalna i taniec w deszczu.

Oprócz zabiegów wykonywanych przez specjalistów, City SPA Endorfina dysponuje specjalnie przygotowaną strefą termalną. W ramach inwestycji, firma wedi Polska wykonała łaźnię parową, laconium oraz natryski. Strefa pozwala skorzystać z dobroczynnego wpływu wody, światła i aromaterapii.

Łaźnia parowa z aromaterapią to pierwiastek śródziemnomorski City SPA Endorfina. W porównaniu z klasyczną sauną, panuje tu stosunkowo niska temperatura – 43 – 48st.C, a wilgotność sięga 100%. W łaźni, oprócz dobroczynnego kontaktu z parą wodną i aromatem olejków, możemy wypróbować także wpływ kolorowego światła, czyli popularną ostatnio koloroterapię. Leczenie kolorami praktykowane było już w starożytności. Zauważono bowiem, iż kolor oddziałuje na psychikę ludzką tak silnie, że może przyczynić się do łagodzenia różnych dolegliwości. Podstawowym materiałem, wykorzystanym przy budowie łaźni parowej w City SPA Endorfina, jest wodoodporna płyta budowlana wedi. Wykonana z ekstrudowanej pianki polistyrenowej, zbrojonej z obu stron siatką z włókna szklanego, płyta zabezpiecza ściany, podłogę i sufit pomieszczenia, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie tego specyficznego wnętrza. Płyta wykorzystana została także do budowy siedzisk.

Laconium to kolejne wnętrze wykonane przy użyciu płyt wedi. Ta ciekawa forma pomieszczenia o niskiej wilgotności i temperaturze około 55st.C jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które z powodów zdrowotnych źle znoszą pobyt w klasycznej saunie. Laconium to ciepłe pomieszczenie z podgrzewanym siedziskiem wyprofilowanym dla wygodnej, półleżącej pozycji. Miejsce to służy do nakładania na ciało alg, aby w tym klimacie przez około 10 minut lecznicze błota mogły wyschnąć. Po takim zabiegu ciało nawilżamy ponownie w łaźni parowej (kolejne 10 minut), a potem zmywamy pod prysznicem (zabieg powtarzamy dwukrotnie). To niewielkie pomieszczenie (ok. 6M2), które jest bardzo ważnym ogniwem w zabiegach błotnych – idealnie przygotowuje skórę pod kolejne zabiegi w SPA – opisuje Robert Olszański, dyrektor ds. sprzedaży wedi Polska.
Ciekawym sposobem na zakończenie przygody ze strefą termalną jest kąpiel pod prysznicem typu Rain Dance w eleganckich kabinach z brodzikami wedi Fundo. Tu czeka nas prawdziwa, pobudzająca wszystkie zmysły… ulewa.Informacje o firmach

City SPA Endorfina to nowoczesny salon SPA mieszczący się w samym sercu Krakowa. Goście skorzystać mogą m.in. z zabiegów mikrodermabrazji diamentowej, mezoterapii bezigłowej, a także z porad specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej. Salon dysponuje bogatą ofertą masaży oraz tradycyjnych zabiegów kosmetycznych. Strefa termalna wyposażona jest m.in. w łaźnię parową i błotną, saunę fińską oraz laconium. Więcej informacji o City SPA Endorfina można znaleźć pod adresem: www.endorfinaspa.pl .

Wedi Polska to producent specjalistycznych materiałów budowlanych do aranżacji i wykańczania łazienek, pomieszczeń wellness oraz obiektów SPA. Jest częścią wedi GmbH z siedzibą w Emsdetten w Niemczech, która posiada swoje oddziały w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Podstawowym produktem wedi jest wodoodporna płyta budowlana, która dzięki swoim właściwościom i prostej obróbce umożliwia swobodne kształtowanie wszelkich pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Na bazie płyty wedi oferowane są nieszablonowe rozwiązania natrysków, wanny oraz elementy montażowe dla łaźni parowych i pomieszczeń odnowy biologicznej. Wedi Polska jest również cenionym wykonawcą prestiżowych obiektów SPA w hotelach i basenach (m.in. Aquapark w Zakopanem, Rezydencja Prezydenta RP w Wiśle) oraz systemów kabin sanitarnych w budynkach użyteczności publicznej. Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: http://www.wedi.pl .
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *