Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Pokój dzienny

Więcej światła jesienią – firany i zasłony

Jesień za oknem, deszczowa pogoda i krótsze dni – to wszystko sprawia, że do pomieszczeń, w których przebywamy dostaje się mniej promieni słonecznych. Ochłodzenie na zewnątrz powoduje również, że coraz więcej czasu spędzamy w domu. Jeżeli chcemy zadbać o przyjemną i miłą atmosferę wewnątrz, udekorujmy okna tak, aby pokoje były odpowiednio naświetlone i pozostały przytulne.

Tiul zamiast grubych firan

Firanka haftowana na markizecie - HAFTCoraz krótsze dni przekładają się na gorsze doświetlenie naszych domów. Odpowiednia aranżacja okien pozwoli nam zachować możliwie największą ilość promieni słonecznych. Aby nadać wnętrzom lekkości i rozjaśnić je, zrezygnujmy z ciemnych, grubo dzianych firanek, które blokują dostęp światła. Postawmy na zwiewne, lekkie materiały – jak na przykład tiul – koniecznie w jasnych kolorach.

– „W pokonaniu jesienniej aury pomóc mogą nam firanki haftowane na markizecie, które wyróżnia wyjątkowa biel. Dzięki zastosowaniu specjalnego splotu nitek, materiał odbija światło w taki sposób, że sprawia wrażenie, jakby docierało go do pomieszczenia więcej. Przy tym rozwiązaniu pomieszczenie automatycznie staje się bardziej rozjaśnione, a firanka jest bielsza, jaśniejsza i delikatnie błyszcząca” – tłumaczy Magdalena Tomaszewska, ekspert firmy HAFT, specjalizującej się w produkcji zasłon i firan.

Zasłony na jesień

Tkanina dekoracyjna natura - HAFT

Ze względu na większą ilość czasu spędzanego jesienią w domu, warto zadbać o to, aby w naszych pokojach panowała przyjemna atmosfera. Przesiadywanie z rodziną w przytulnym salonie z pewnością umilą odpowiednie zasłony.
– „Połączenie delikatnych, białych firanek z kontrastowymi, wyrazistymi zasłonami, to ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdza się w różnej stylistyce wnętrz. Modne są także zasłony z wypukłymi motywami. Ciepłą atmosferę w pomieszczeniu z pewnością podkreślą wszelkie zdobienia kwiatowe czy też w formie liści drzew. Taka zasłona nada intymności wnętrzu – nikt niepożądany nie będzie zaglądał do środka.” – przekonuje ekspert HAFT-u.

 

Ciepłe kolory nie tylko sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne, ale także wpływają na nasze lepsze samopoczucie. Jesienią odejdźmy od jaskrawych kolorów, które dominowały wiosną i latem. Staramy się, aby wnętrze wpływało na nas kojąco i nie rozpraszało nadmiarem barw. Wszelkie odcienie beżu, brązu, fioletu, czekolady, wrzosu, butelkowej zieleni – to kolory, które sprawią, że wieczory spędzane w salonie będą najprzyjemniejszym momentem całego dnia.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *