Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Łazienka

Wiosna – dobry czas na remont łazienki

Ciepłe, ale nie upalne dni to dobry czas na rozpoczęcie remontów.  Pomieszczeniem, którego modernizację trzeba zaplanować z dużym wyprzedzeniem jest łazienka. Odpowiedni plan działań pozwoli skrócić uciążliwości związane z remontem.

Defro Guadix - meble łazienkoweNowa łazienka, nowe meble, nowe dodatki

Remont łazienki powinien rozpocząć się od rozplanowania rozmieszczenia sprzętów takich jak wanna, umywalka, prysznic i toaleta. To pozwoli nam ocenić, ile miejsca mamy jeszcze do dyspozycji. Następny etap to dobór i rozplanowanie armatury (tradycyjnej lub podtynkowej) oraz oświetlenia i montaż stosownych instalacji. Warto pamiętać, że dobre oświetlenie jest bardzo istotne, szczególnie w powszechnych w Polsce małych łazienkach pozbawionych okien.

Właściwie oświetlona strefa umywalki i lustro pozwoli komfortowo robić makijaż i przeróżne higieniczne zabiegi. Kolejna faza to zakup płytek i mebli. Szczególnie istotny jest tutaj kolor i rodzaj płytek ceramicznych – ostatecznie przesądzi o tym, jakiego koloru i w jakim stylu meble powinniśmy wybrać, by osiągnąć harmonijny efekt.

Dobór płytek i mebli

Białe meble są najbardziej uniwersalne, bo można dobrać je niemal do każdego koloru płytek, meble w dekorach drewnopodobnych są nieco bardziej wymagające: jasne mogą dobrze wyglądać zarówno na tle jasnej, jak i ciemnej ceramiki, ciemne zdecydowanie lepiej wypadną na jasnym, kontrastowym tle.

Defro - meble łazienkoweNie warto pokrywać glazurą całych ścian, a jedynie strefy narażone bezpośrednio na kontakt z wodą. To nie tylko ciekawsze, ale i dużo tańsze rozwiązanie.

Umywalka i lustro

Kolejną istotną kwestią jest wybór umywalki i lustra. Obecnie producenci mebli łazienkowych, dają możliwość zakupu tych elementów w zestawie. Decydując się na takie rozwiązanie będziemy mieli gwarancję tego, że wszystko jest do siebie odpowiednio dopasowane i unikniemy zbędnych problemów związanych z montażem.

Meble stojące czy podwieszane?

Istotnym pytaniem na które musimy sobie odpowiedzieć wybierając meble łazienkowe jest także to, czy wolimy szafki stojące czy podwieszane. Te pierwsze pozwolą nam w razie potrzeby na zmianę aranżacji, te drugie ułatwiają sprzątanie w łazience i zazwyczaj lepiej sprawdzają się w wypadku mniejszych łazienek, bo dają wrażenie wizualnej lekkości.

Defro Guadix - meble Kompleksowy remont łazienki czy delikatny lifting?

Nie zawsze decydujemy się na generalny remont łazienki. Czasem trzeba wymienić jedynie kilka elementów, np. wannę, meble czy lustra. Wówczas mamy nieco mniejsze pole manewru, gdyż układ przedmiotów musi pozostać taki sam jak przed rozpoczęciem działań. W takiej sytuacji warto przejrzeć oferty producentów mebli, którzy często oferują swoje kolekcje w wielu wersjach kolorystycznych. Możemy więc dobrać meble takie same lub podobne do posiadanych przez nas w innej kolorystyce.

Przy wyborze mebli kierujmy się nie tylko wrażeniami wizualnymi. W niewielkich pomieszczeniach, takich jak łazienka, istotna jest pojemność szafek i szuflad. Gdy pozbędziemy się z widoku licznych kosmetyków i akcesoriów zyskamy więcej miejsca na elementy typowo dekoracyjne: świece, muszle, rzeźby. Ozdobne dodatki pozwolą nam zdefiniować styl całego pomieszczenia. Nie jest to możliwe, gdy niemieszczące się w szafkach gadżety pozostają odsłonięte.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *