Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Łazienka

Wnętrze łazienki

    Łazienka jak żadne inne pomieszczenie jest odbiciem osobowości, przyzwyczajeń i charakteru jej użytkowników. Może przyjmować formę syntetycznej toalety lub pokoju kąpielowego. W obu przypadkach powinna budzić pozytywne reakcje gdyż jest pierwszym pomieszczeniem, z którym stykamy się po przebudzeniu i ostatnim, w który po dniu pracy szukamy relaksu i odprężenia. Urządzona z większym zaangażowaniem niż pokój dzienny, z dbałością o najmniejszy detal i szczegół budzi dumę i zadowolenie.
Tradycyjne pojęcie materiałów stosowanych do realizacji wnętrza łazienki przestało być aktualne. Łamanie zasad, stosowanie w jej wnętrzu drewna egzotycznego, naturalnych kamieni (marmurów, granitów, łupków) w postaci dużych płyt lub mozaiki, okładzin ścian ze szkła lub błyszczących tworzyw sztucznych w zderzeniu z chropowatą strukturą faktur to współcześnie panujące tendencje. Również w elementach wyposażenia widoczny jest powrót do ponadczasowego wzornictwa ujętego w czystych formach, prostych wyrazistych liniach. Perfekcyjnie zrealizowane połączenie klasycznych materiałów z nowoczesnymi formami. Nablatowe umywalki w postaci mis i prostopadłych naczyń, umiejscowione na blatach wykonanych z betonu, kamienia, szkła czy drewna, dyskretne i eleganckie podtynkowe baterie, gdzie nowoczesna technologia pozostaje ukryta w tle, pod uproszczonymi formami.
Dominującym trendem w projektowaniu łazienek jest zastosowanie geometrycznych form oraz kontrastów kolorystycznych pomiędzy materiałami. Nieodzownym elementem porządkującym tę przestrzeń jest efektowne oświetlenie, bez którego byłaby ona uboga i mało atrakcyjna. Światło podkreśla szklistość powierzchni płytek, chropowatość faktur oraz blask armatury.
Współczesne łazienki nie budzą już tylko sanitarnych skojarzeń. Przesycone elegancją, wyposażone w duże okno lub drzwi na taras lub do ogrodu zyskały miano pokoju kąpielowego. Połączenie wanny, prysznica, sauny i urządzeń treningowych zachęca do pielęgnacji ciała i sprzyja relaksowi. W zimowo–jesienne wieczory gorąca kąpiel w wannie, latem orzeźwiający prysznic.
Wygodna łazienka to przede wszystkim dobrze rozplanowana przestrzeń, a nie koniecznie duża powierzchnia. Duża ilość detali, bogactwo dostępnych płytek, urządzeń i armatur sprawiają, że projekt łazienki – salonu kąpielowego wymaga szczególnej uwagi.

 

umywalka nablatowa misa

Modna umywalka nablatowa w kształcie misy

pic. from architectura.tumblr.com

pomarańczowa łazienka

Geometryczne wzory i  marokańska, ciepła kolorystyka

pic. from http://www.marieclairemaison.com

wanna

Modne są również proste rozwiązania z delikatnym retro – akcentem.

pic. frim http://www.designsponge.com

 

Jacek Niezgoda architekt wnętrz

ARTDESIGN architektura wnętrz

www.artdesign.pl
1 KOMENTARZ

  1. jakie piękne te projekty, ale dużo zależy od tego, jaką mamy powierzchnię do zaaranżowania, niestety na małej za bardzo nie poszalejemy. Ale grunt to gdzie się tylko da szukać inspiracji, jak coś urządzić i jak coś dobrać. Dla mnie takim miejscem, gdzie można szukać pomysłów jest strona firmy n-design dużo projektów tam jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *