Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Inspiracje Stylowe wnętrza

Wykończenie dużych wnętrz industrialnych

Proste wnętrza skandynawskie oraz industrialne, pofabryczne przestrzenie znajdują coraz większe grono zwolenników. Do nadania ostatecznego kształtu tego typu pomieszczeniom można wykorzystać materiały takie jak beton, drewno czy ceramika.

płytki gresowe Tubadzin Concrete&decoPrzestrzeń jest w modzie

Wysokie sufity, obszerne puste ściany ozdobione grafiką lub zdjęciami, duże okna, widoczna faktura cegieł. Te elementy, ubrane w odpowiednie dodatki i meble, wykończone w spójny i funkcjonalny sposób, przekonują do siebie użytkowników od kilku lat.

Ludzie posłuchali architektów i przestali się bać naturalnych faktur, prostych pomysłów i kolorów, które przełamują standardy. Duże możliwości aranżacyjne dają płytki gresowe, projektowane specjalnie z myślą o dużych pomieszczeniach pofabrycznych, industrialnych. Imitują one materiały pasujące do takich wnętrz.

płytki Tubadzin Płytki do wnętrz pofabrycznych

Światło i przestrzeń to największe zalety dużych wnętrz. Aby w pełni je wykorzystać należy dobrać odpowiednie dodatki. W tym celu powstał koncept, w którym znajdziemy płytki przypominające kolorem i fakturą betonową przecierkę, naturalne drewniane deski i kamień. Surowe płaszczyzny łagodzą ceramiczne dekory i ciepłe odcienie zastosowanych kolorów.

płytki Tubądzin Concrete&decoBeton i drewno w ceramice…

Naturalne atuty industrialnych i kamienicznych wnętrz wykorzystano np. w nowej kolekcji Concrete&deco marki Tubądzin. Wielkoformatowe płytki w ciepłej szarości mają fakturę przypominającą beton, choć nie są aż tak chropowate. Aranżując nimi podłogę, uzyskamy efekt płynnej przestrzeni, ponieważ ich krawędzie dają możliwość ułożenia z minimalną fugą. To jedyny rodzaj płytek, który tworzy tak równą i spójną powierzchnię.

Surowość i styl industrialny można osiągnąć, uzupełniając aranżację o płytki z fakturą szalunku (odbity na betonie delikatny wzór desek). Można też ocieplić wnętrze dekorem z delikatnym motywem lilii.
płytki gresowe Tubądzin Concrete&decoPłytki gresowe imitujące deski

Urok naturalnego drewna na podłodze jest jeszcze bardziej widoczny w przestrzeniach loftów czy też w tych wnętrzach, które nie są zdominowane przez meble. Płytki gresowe, przypominające deski podłogowe lekko pociągnięte jasną bejcą, dobrze będą komponować się na przykład z widocznymi na ścianie cegłami.

Cegły można także oswoić, malując je na biało i pozostawiając ich wyraźne kształty. Płytki o charakterystycznej, drewnianej fakturze urozmaicą także te ściany, które dobrze oświetla słońce.

 

Główną zaletą dużych wnętrz jest przestrzeń. Należy zatem pamiętać, by nie przytłaczać pomieszczeń zbyt dużą ilością mebli. Chłodny minimalizm pozwoli na skoncentrowanie uwagi na gustownie dobranych elementach wykończeniowych.

 
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *