Projektowanie Wnętrz na Facebook

Zaczyna się jesień – czas na nowe rolety

Opublikowano: 9 września, 2013 Autor:

Żółcie i czerwienie zamiast zieleni, coraz krótsze dni i niższa temperatura. Przejście lata w jesień jest dla wielu z nas trudnym przeżyciem. Trzecia z pór roku również ma jednak swoje atuty.

 

Rolety Franc GardinerJesienny klimat w Twoim domu

Jesień ma swoje atuty, imponuje bogatą paletą barw, zapadająca w sen natura zachęca do zwolnienia tempa życia i rozejrzenia się dookoła. Amatorzy wrześniowych spacerów z pewnością chętnie wprowadzą jesienne akcenty do wnętrza.

Zbliżająca się pora roku jest zawsze dobrym pretekstem do nowej organizacji przestrzeni i odświeżenia aranżacji. Wystarczą niewielkie, wręcz kosmetyczne zmiany, by zupełnie odmienić charakter wnętrza.
Rolety Franc Gardiner - jesieńZmieniając aranżację, zacznij od okien

Jesienne okna wciąż potrzebują dobrej ochrony przed słońcem. Z zasłonami i roletami mogą ubrać się w szatę spadających liści, wprowadzając do wnętrza nutkę urokliwej melancholii. Motyw liści obecny jest na roletach z kilku kolekcji, jest więc w czym wybierać. Wzory utrzymane są w różnej stylistyce, od drobnych, delikatnych haftów, po duże, zdecydowane printy. Sięgając po jesienne inspiracje możemy zatem osiągnąć rozmaite efekty.

Rolety Franc Gardiner - jesieńTo, co je łączy, to oczywiście kolorystyka. Brązy, beże, bordo, pomarańcze – to kolory natury, przeniesione z lasu wprost na słoneczne okna. W otoczeniu zgniłej zieleni i zgaszonych oranżów, będą stanowić przedłużenie pierwszych jesiennych eskapad, tworząc spokojne, stonowane wnętrze, inspirowane naturą.

Całość tworzą detale

O uroku wnętrza ostatecznie zawsze decydują detale, rodzaje wykończeń. Prosta roleta ze zdecydowanym wzorem z pewnością wydobędzie inny aspekt nadchodzącej pory roku, niż ta z subtelnym ozdobnikiem, wykończona falbaną. Chcąc konsekwentnie trzymać się wybranej stylistyki, możemy zwrócić uwagę również na karnisze.

Karnisz Franc Gardiner Okna, przez które nieśmiało zagląda nadchodząca jesień, to wciąż okna słoneczne. Trzeba zatem pamiętać o ich odpowiedniej oprawie, ale i ochronie wnętrza przed nadmierną ilością promieni. Nowa pora roku może być świetną inspiracją dla wybranej stylistyki, najważniejsze jednak, by pamiętać o swoich praktycznych potrzebach. Wybierając spośród rolet kryjących, transparentnych, rzymskich, ozdobionych naszym ulubionym jesiennym motywem, stwórzmy wnętrze nie tylko piękne, ale i komfortowe w użytkowaniu.
Tags:

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz