Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne Pokój dziecięcy Porady

Zadbaj o to, jakim powietrzem oddycha Twój maluszek!

Czy wiesz, że powietrze w pomieszczeniach może być nawet 3-krotnie bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz? Jeśli chcesz, by Twoje dziecko oddychało czystym i przede wszystkim bezpiecznym powietrzem, zapoznaj się z naszymi wskazówkami. 

dziecko

 

Smog a zdrowie maluszka 

Układ odpornościowy niemowlęcia jest znacznie słabszy niż u dorosłej osoby. Podobnie jego płuca, które są jeszcze nie do końca wykształcone – wąskie i krótkie drogi oddechowe są podatne na stany zapalne i podrażnienia. Z tego względu zanieczyszczone powietrze może zaszkodzić mu w większym stopniu niż Tobie. 

Czym może skutkować długotrwały kontakt ze smogiem w powietrzu? 

  • Chorobami układu oddechowego – np. zapaleniem płuc i oskrzeli czy astmą. 
  • Alergiami o zaostrzonym przebiegu. 
  • Chorobami serca. 
  • Większą podatnością na przeziębienie i grypę. 

Jak chronić dziecko przed szkodliwymi cząsteczkami z powietrza? 
Nie chcesz narażać dziecka na oddychanie zanieczyszczonym powietrzem? W takim razie obserwuj informacje dotyczące stanu powietrza i reaguj w sytuacji, gdy normy smogu są przekroczone. W jaki sposób? Przede wszystkim w takie dni nie wychodź z maluszkiem na spacer. Staraj się również nie otwierać okien bez potrzeby, by nie wpuszczać szkodliwych cząsteczek do domu. 

Co możesz zrobić, by zyskać pewność, że dziecko oddycha jak najlepszym powietrzem? Ustaw w jego pokoju domowy oczyszczacz powietrza, który będzie je filtrować i usuwać z niego niebezpieczne dla zdrowia związki – i to nie tylko te pochodzące ze smogu, ale również alergeny, kurz i roztocza. Modele Electrolux są w stanie wychwycić cząsteczki PM 2.5 i PM10, a nawet nieprzyjemne zapachy, które mogłyby drażnić maluszka. Co jeszcze je wyróżnia? 

  • Cechują się 5-stopniową filtracją, więc skutecznie usuwają z powietrza do 99% zanieczyszczeń. 
  • Pracują bardzo cicho – generują hałas na poziomie 16 dB na najwolniejszym trybie i 49 dB na najszybszym. Możesz używać ich nawet wtedy, gdy maluszek śpi, bez obawy, że szum urządzenia go obudzi. 
  • System AirSurround wprawia powietrze w spiralny ruch, dzięki czemu dociera do wszystkich zakamarków pomieszczenia. 
  • System PureSense stale kontroluje jakość powietrza w pokoju. Wynik prezentuje kolorami – zielone podświetlenie oznacza czyste powietrze, bordowe – zanieczyszczone. 
  • Pracą sprzętu możesz zarządzać przy pomocy aplikacji mobilnej – nawet z innego pomieszczenia. 

Nie tylko oczyszczanie 

Twojemu maluszkowi mogą zaszkodzić nie tylko alergeny, bakterie i smog, ale również suche powietrze. W trosce o jego komfort oddychania zadbaj o to, by wilgotność powietrza zawsze znajdowała się na optymalnym poziomie, czyli pomiędzy 40 a 60%. Dlaczego to ta istotne? 

Suche powietrze (poniżej 40%) sprawia, że ustają ruchy rzęsek, a tym samym do płuc trafia więcej zanieczyszczeń niż zazwyczaj. 60- i więcej procentowa wilgotność sprzyja natomiast rozwojowi bakterii, roztoczy oraz grzybów. Najlepiej więc postarać się utrzymywać wilgotność na pośrednim poziomie. 

Długotrwałe oddychanie przesuszonym powietrzem może przyczyniać się do wysuszania śluzówki, a co za tym idzie do większej podatności na choroby wirusowe oraz na przeziębienie.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *