Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Wiadomości ogólne

Zmiany w programie „Mieszkanie dla Młodych”

Rada Ministrów przyjęła projekt zmian w programie „Mieszkanie dla Młodych”. Według informacji Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju nowe zasady zaczną obowiązywać w II połowie 2015 roku, czyli już niebawem. Większość z nich jest bardzo korzystna dla potencjalnych nabywców nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin wielodzietnych.

Większe przywileje mieszkaniowe dla dużych rodzin

Pełczyńskiego 17a TYNKBUD

Program będzie obowiązywał do końca 2018 roku, warto jednak jak najwcześniej ubiegać się o udział w MDM-ie. Na każdy rok przewidziane są limity budżetowe, po wykorzystaniu których dopłaty zostają wstrzymane. Nowe zasady są szczególnie korzystne dla rodziców więcej niż dwojga dzieci.

– „W przypadku rodzin wielodzietnych przestanie obowiązywać zasada, że nabywany lokal to pierwsze mieszkanie własnościowe. Taka rodzina będzie mogła skorzystać z programu w sytuacji zmiany mieszkania na większe. Dla osób z więcej niż dwojgiem dzieci wzrośnie do 65 m2 powierzchnia użytkowa, która jest podstawą do wyliczenia kwoty dofinansowania. Wysokość dofinansowania w przypadku rodzin wielodzietnych wzrośnie z 15 do 30%. Wreszcie – w przypadku osób wychowujących przynajmniej troje dzieci nie będzie obowiązywał limit wieku dla młodszego ze współmałżonków, który do tej pory wynosił 35 lat. Rodziny wielodzietne, które będą chciały skorzystać z programu na nowych warunkach, zapraszamy do przyjrzenia się naszym inwestycjom na Pełczyńskiego 17A i Św. Stanisława 6. Dostępne są w nich jeszcze lokale o powierzchni do 56 m2.” – mówi Ryszard Banacki, rzecznik prasowy warszawskiej firmy deweloperskiej TYNKBUD1.

Św Stanisława 6 TYNKBUD

Na zmianach w MDM-ie skorzystają nie tylko rodziny wielodzietne. Jeśli rodzice wychowują przynajmniej dwoje dzieci, mnożnik dofinansowania wzrośnie z 15 do 20%. Dla rodziny opiekującej się jednym dzieckiem będzie on wynosił nadal 15%, a dla singli i małżeństw bezdzietnych – 10%. Kolejne zmiany dotyczą współkredytobiorców. Do tej pory mogły nimi zostać tylko osoby będące najbliższą rodziną kredytobiorcy – wstępni, zstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie. Na skutek zmian współkredytobiorcą będzie mogła zostać dowolna osoba, co umożliwi skorzystanie z programu ludziom młodym, nie posiadającym zdolności kredytowej. Bez zmian pozostaje maksymalny wiek kredytobiorców w przypadku singli oraz młodszego współmałżonka w przypadku osób wychowujących nie więcej niż dwoje dzieci – wynosi on 35 lat.

– „Nie zmienia się także, poza omawianym wcześniej przypadkiem rodzin wielodzietnych, maksymalna powierzchnia użytkowa, która jest podstawą do wyliczenia kwoty dofinansowania. Wynosi ona nadal 50 m2.” – mówi rzecznik TYNKBUD1.




1 KOMENTARZ

  1. Zmiany wprowadzane do programu idą w dobrym kierunku. Szkoda jednak, że wraz z kolejnymi zmianami procedura nie jest prostsza i szybsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *