Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Architektura

Architektura PRL-u powraca

Pracownia Dobre Domy postanowiła poszukać architektonicznych inspiracji w domach budowanych w czasach minionego ustroju. Czy nowoczesne rozwiązania architektoniczne mogą mieć cokolwiek wspólnego z prostym, PRL-owskim budownictwem? Jak najbardziej tak.

Powrot architektury PRLuPowrót domów z PRL-u

Obserwując projekty pracowni Dobre Domy dostrzec można, jak zmieniła się polska architektura z biegiem czasu. Współczesne domy zazwyczaj są parterowe, posiadają dwuspadowy dach i otwartą przestrzeń (np. poprzez połączenie kuchni, jadalni i pokoju dziennego). Budownictwo z czasów PRL preferowało wydzielanie każdego pomieszczenia, płaskie dachy i budynki w kształcie standardowego klocka.

Różnice można też zauważyć w przypadku inwestorów – kiedyś domy budowano głównie dla rodzin wielodzietnych, w tej chwili decydują się na to również single i młode małżeństwa. Z tego względu coraz częściej zauważyć można projekty małych, parterowych domków w zastępstwie tych większych, piętrowych.

Architektoniczna inspiracja PRL-em

Powraca przede wszystkim geometria i proste kształty, które wykorzystuje się w projektach domów nowoczesnych. Inwestorzy częściej wybierają też płaskie dachy, ponieważ kojarzą się z prostotą i klasyczną elegancją.

Poniżej przedstawiamy przykładowe projekty pracowni Dobre Domy:

Soho II – duży dom odpowiedni nawet dla 6-osobowej, wielopokoleniowej rodziny. Geometria oraz ciekawa elewacja sprawiają, że wyróżnia się na tle innych projektów.
Dom Soho II Dobre Domy

Echo – niewielki dom piętrowy dla 3-4 osobowej rodziny. Dzięki stopniowaniu wysokości co pół kondygnacji część gospodarcza mieści się w przyziemiu, a część dzienna lekko nad terenem.

Dom Echo Dobre Domy

Carmen – elegancki dom o prostej bryle. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na przestronny taras umieszczony nad garażem.

Dom Carmen Dobre Domy

Więcej projektów na: www.dobredomy.pl
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *