Projektowanie Wnętrz na Facebook

Deweloperzy budują coraz więcej domów

Opublikowano: 11 stycznia, 2008 Autor:

Więcej domów zbudowanych przez deweloperów

Ponad 1400 domów zbudowali w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2007 roku deweloperzy lub spółdzielnie. To o ponad połowę więcej niż w tym samym okresie 2006 r. – czytamy w "Rzeczpospolitej".


Nigdzie w Europie nie ma takiej sytuacji jak w Polsce, gdzie większość domów jednorodzinnych powstaje systemem gospodarczym. Przykładowo, w Irlandii deweloperzy stawiają ponad 90 proc. domów jednorodzinnych. I bez wątpienia nasz rynek też będzie dążył do podobnego stosunku – uważa Jacek Bielecki, dyrektor Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 
Na razie jednak udział deweloperów w tym segmencie stanowi w Polsce niecałe 3,4 proc. Analitycy są jednak zgodni, że to się szybko zmieni. Zanika bowiem różnica w kosztach pomiędzy budową we własnym zakresie a kupnem gotowego domu.

Z drugiej strony firmy stawiające całe osiedla są nawet 2 – 3 razy szybsze niż indywidualni inwestorzy. Dla klientów kupujących dom na kredyt staje się to coraz ważniejszym argumentem.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

 
Tags: , , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz