Projektowanie Wnętrz na Facebook

Lampy z Nowego Yorku

Opublikowano: 22 lutego, 2014 Autor:

Nowoczesne aranżacje z ochotą przyjmują designerskie dodatki, takie jak odważne, duże graficzne elementy. Szczególnie ciekawie prezentują się one w połączeniu ze źródłem światła. Nowość marki Nowodvorski Lighting – lampy New York oraz England to propozycja dla osób, które poszukują niecodziennych rozwiązań i nie boją się stylizacyjnych eksperymentów.

lampa New York NowodvorskiLampy England i New York marki Nowodvorski

W latach 80. ubiegłego stulecia w wielu polskich wnętrzach triumf święciły fototapety. Motyw tropikalnej wyspy czy przepełnionego czerwienią zachodzącego słońca spotkać można było w wielu domach. Jeszcze kilka lat temu stylistyka ta kojarzyła się z kiczem minionych dekad, jednak od dłuższego czasu obraz utrwalony na fotografii z powodzeniem ozdabia kolejne elementy wyposażenia pomieszczeń.

Przyciągające wzrok fototapety, okleiny drzwi, lodówek czy mebli wykonać można już nawet z fotografii własnego autorstwa. Graficzne ozdoby wkraczają również w kategorię produktów oświetleniowych – dzięki nim lampy zyskują zupełnie nowego charakteru, a wnętrza wyjątkowego klimatu.

Dodatki jak z fototapety

Motywem przewodnim lamp New York oraz England marki Nowodvorski Lighting jest klimat nowojorskiej i brytyjskiej ulicy. Projektanci firmy postanowili wyróżnić najbardziej charakterystyczne elementy tych wyjątkowych miejsc – tradycyjne, żółte, nowojorskie taksówki oraz głęboko czerwone, piętrowe, londyńskie autobusy. Dzięki zastosowaniu czarno-białego tła na drugim planie fotografii lampy wkomponują się w minimalistyczne aranżacje, nierzadko utrzymane w szarościach czy właśnie w opozycyjnym zestawieniu kolorystycznym bieli z czernią.

Zabieg pozwala bardziej podkreślić wyjątkowość wyeksponowanych ulicznych symboli, zwracając na nie uwagę odwiedzających. O uniwersalności stylistyki lamp England oraz New York świadczy fakt, iż równie dobrze sprawdzą się w nowoczesnym biurze, salonie czy undergroundowym pokoju nastolatka.

lampa England NowodvorskiWyważona kolorystyka lamp New York oraz England

W przypadku dodatków zawierających fotografie, istotne jest, by całość nie była przerysowana i nazbyt przytłaczająca. Abażur zaprojektowany został na bazie walca o średnicy 35 cm, w całości pokryty jest grafiką, brzegi natomiast wykończono czarną obwódką. Lampy nadają się do powieszenia w wysokich pomieszczeniach – długość zwisu to aż 100 cm, jednak w razie potrzeby istnieje możliwość skrócenia. Metalizowane elementy z tworzywa nadają całości nowoczesnego, chłodnego charakteru, a ich prosta forma nie zaburza spójnej kompozycji. Lampy wyposażono w jedno źródło światła.

Nowoczesna grafika sprawdza się w minimalistycznie urządzonych wnętrzach. Elementy ozdobione wyrazistym motywem przyciągają wzrok, nierzadko stanowią jedyny element dekoracyjny, który przełamuje surowość całej kompozycji. Lampy England oraz New York łączą grafikę ze światłem, przez co są w stanie zbudować niecodzienny, ciekawy klimat.
Tags: ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz