Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Architektura

Modne podłogi winylowe oraz niezbędne dodatki

Podłogi winylowe w ostatnich miesiącach zdobywają coraz większą popularność. Pojawiają się zarówno na salonach, jak i w miejscach publicznych. Dla pełnego efektu, przy montażu podłóg tego typu zadbać trzeba także o odpowiednie maty podkładowe i listwy przypodłogowe.

Podłogi winylowe

maty podkładowe WineoPodłogi winylowe w ostatnim czasie zdobywają coraz większą popularność ze względu na wysoką trwałość, a także szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. Komfort użytkowania winylowej nawierzchni możemy podnieść poprzez zastosowanie maty podkładowej, która zapobiegnie przesuwaniu się podłogi oraz zapewni odpowiednią akustykę wnętrza.

Odpowiednie wygłuszenie podłogi

Mata pozwala wyrównać niewielkie różnice wysokości poziomu i układać podłogę nawet na starych posadzkach, bez konieczności wykonywania czasochłonnych przygotowań. Można zatem bez obaw zastosować maty na istniejących już powierzchniach podłogowych, takich jak płytki ceramiczne, linoleum, PVC, laminat czy parkiet, ponieważ zapewniają one stabilną i solidną bazę pod nową powierzchnię. Dobrze dobrane maty sprawiają, że podłoga nawet podczas intensywnej eksploatacji nie zmienia swojego położenia.

Maty podkładowe

maty podkładowe WineoJedną z rynkowych propozycji są maty SilentComfort marki Wineo Windmöller. Jak sama nazwa wskazuje ich największą zaletą są właściwości wyciszające, dzięki którym znacznie poprawiają one akustykę wnętrza. Tłumią dźwięki, redukując odgłos kroków i uderzeń o 11 db.
Listwy przypodłogowe do podłóg winylowych

listwy podłogowe WineoWykonanie podłogi to proces wieloetapowy, który nie kończy się jedynie na ułożeniu materiału wierzchniego. Do zakończenia prac i stworzenia dopracowanej całości konieczny jest również montaż listew przypodłogowych. Ten niewielki element pełni bowiem szereg ważnych zadań. Pozwala zamaskować szczelinę pomiędzy ścianą, a podłogą, ułatwia sprzątanie, chroni ścianę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, umożliwia rozprowadzenie różnego rodzaju kabli, a przede wszystkim stanowi  estetyczne domknięcie aranżacji wnętrza.
W przypadku podłóg winylowych dobór odpowiednich listew może stanowić szczególny problem, gdyż propozycje wykonane z naturalnego drewna niekoniecznie muszą komponować się z winylowymi wzorami.

Firma Wineo Windmöller przygotowała swoje propozycje także w tym zakresie. W jej ofercie znajdują się listwy do wielu najpopularniejszych wzorów podłóg winylowych. Szeroka gama dekorów i kolorów, imitujących zarówno naturalne usłojenie drewna, jak też kamienne wzory odpowiadają wielu kolekcjom.

Kable w listwach podłogowych

listwy podłogowe WineoDobierając listwy warto poszukać takich, których budowa pozwala w łatwy sposób poprowadzić wewnątrz nich przewody. Dzięki temu nieestetyczne, ciągnące się po podłodze kable nie zaburzą porządku wnętrza i nie będą stanowiły ryzyka potknięcia. Istotna jest także łatwość montażu i demontażu. Obecnie najpopularniejszy jest system klamrowy. Klamry mocuje się najpierw do ściany, a następnie nakłada na nie listwy. Dzięki takiemu rozwiązaniu listwy mogą być bez problemu zdemontowane.

 

 
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *