Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Architektura

Projekty domów jednorodzinnych z poddaszem – Jak stworzyć prywatną strefę relaksu?

Wśród najczęściej wybieranych projektów, domy z poddaszem użytkowym cieszą się sporą popularnością. Przekonują nas do siebie funkcjonalnością, przejrzystym rozkładem pomieszczeń oraz niewielkimi wymaganiami działkowymi. Większość z nich spełnia również najczęstsze zapisy warunków zabudowy. Jak dobrze wykorzystać potencjał poddasza w naszym nowym domu? Warto zadbać o kilka rzeczy.

Idź na całość! Sypialnia z łazienką – nagroda za trudy budowy domu.

Wasze poświęcenie w trakcie budowy domu zasługuje na nagrodę. Planując pomieszczenia poddasza watro zdecydować się na sypialnię w typie master bedroom. To komfortowy apartament z prywatną łazienką, a czasem i garderobą. Jeśli wybraliśmy projekt domu posiadający taki pokój, to wystarczy zrealizować planowo założenia architektów. Jeśli projekt go nie posiada można na etapie adaptacji w tai sposób zmienić plan, by na poddaszu znalazło się miejsce na Wasz apartament VIP. Projekty domów z poddaszem najczęściej lokują sypialnię małżeńską w pomieszczeniu nad garażem. Jeśli go nie ma z reguły jest to największa sypialnia na poddaszu. W naszym prywatnym zakątku możemy spędzać leniwe dni, gdy nie trzeba iść do pracy. Zainstalujmy telewizor, zadbajmy o balkon, lub taras, pomyślmy o wannie z hydromasażem. To miejsce, które rekompensuje trudy budowy domu.

Dom przy Modrzewiowej 18 – wizualizacja

Przytulne sypialnie – przestrzeń relaksu dla każdego.

Nagroda dla nas to jednak nie wszystko. Przecież dom budujemy nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla rodziny, a zwłaszcza dla naszych dzieci. Projekty domów z poddaszem właśnie na nim lokują pomieszczenia sypialne. Ważne, by wybierając projekt zadbać o odpowiednią ilość i wielkość pokoi.

Pamiętajmy, że w miarę dorastania, dzieci potrzebują coraz więcej prywatności. Musimy się pogodzić z tym, że często całymi godzinami będą przesiadywały w swoich pokojach, to odrabiając zadanie domowe, to na grach komputerowych, lub rozmowach z przyjaciółmi. Aby wszystkie te czynności przebiegały w przyjemnej atmosferze sypialnie muszą być dobrze doświetlone i w przemyślany sposób umeblowane. Połaciowe okna, lub dostęp do balkonów pozwoli doświetlić pomieszczenia, a zarazem szybko je wentylować. Biurko, wygodne łóżko, szafa i miękki dywan – to koniecznie musi się znaleźć w pokoju każdego dziecka – od malucha do nastolatka.

Sypialnie poddasza mają przewagę nad tymi w domach parterowych jeśli chodzi o poziom prywatności. Znajdują się na innej kondygnacji niż strefa dzienna, salon z kuchnią. Na poddaszu jest ciszej, spokojniej i bardziej intymnie. Nie każdy ma tu wstęp, wiec możemy czuć się w pełni swobodnie i bezpiecznie.
Dom przy Cyprysowej 57 – wizualizacja

Łazienka główna – prywatne domowe SPA

Poddasze w projektach domów z dwoma kondygnacjami to nie tylko wygodne sypialnie. To tu zazwyczaj mieści się główna łazienka. Mniejsza jest najczęściej na parterze i służy doraźnie nam, lub odwiedzającym nasz dom gościom. Kąpielowy pokój, kryjący się pod samym dachem, zasługuje więc na komfortowe wyposażenie. W dobrze zaprojektowanej łazience znajdziemy miejsce na kompleksowy zestaw elementów sanitarnych. Narożna wanna – moze być z hydromasażem, natrysk, sedes, bidet i podwójna umywalka – to współczesny standard wyposażenia łazienki. Dobrze jeśli pomieszczenie posiada okno. Może być to okno połaciowe, lub coraz częściej spotykany w projektach domów francuski balkon. Pamiętajmy, że w łazience szybko zbiera się wilgoć i trzeba zadbać o dostateczne jej odprowadzenie. Każdy otwór okienny, czy drzwiowy będzie nam w tym pomagał. Dobra wentylacja łazienki to sprawa kluczowa.

Dom przy Cyprysowej 50 – wizualizacja

Ekstra dodatek – garderoba na straży ładu i porządku

Niektóre królowe domu nie wyobrażają sobie domu bez garderoby, inne przykładają do niej mniejszą wagę. Fakty są jednak takie, że pomieszczenie które pozwala zmagazynować sprzęt codziennego użytku, ubrania, środki czystości i wieszak na pranie jest w każdym domu na wagę złota. Jeśli nie mamy pomieszczenia gospodarczego, większej kotłowni, czy garażu garderoba jest jedynym miejscem mogącym spełniać funkcje gospodarczo-magazynową. Nie zapominajmy o jej podstawowym zadaniu, czyli przejrzystym i estetycznym przechowywaniu ubrań. Jeśli pokoje naszych dzieci będą wyposażone w szafy w praktyce garderoba będzie służyć tylko nam i dlatego możemy wykorzystać ją w najbardziej odpowiadający nam sposób. W takim domowym skarbcu z powodzeniem zmieścimy odkurzacz, choinkę, zestaw wędek, czy rower treningowy, którego akurat w danej chwili (tygodniu, miesiącu, roku…) nie wykorzystujemy…Garderoba to extra bonus, który warto wykorzystać tak, jak nam najbardziej pasuje.

Projekt domów z poddaszem użytkowym mają wiele zalet. Każdy, kto buduje taki dom odkryje je na własny sposób. To domy z potencjałem gwarantujące spokój i ciszę wtedy, gdy jest to najbardziej potrzebne. Przejrzysty podział na strefę dzienna i nocną pozwala żyć według jasnych zasad i panować nad otaczającą nas przestrzenią. Urządzając poddasze wato mieć na uwadze opisane zasady. Dbając o optymalne ulokowanie i zaaranżowanie każdego z pomieszczeń, wydobędziemy z poddasza najlepsze cechy i zyskamy przytulne i komfortowe miejsce do właściwego relaksu i harmonijnego życia.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *