Projektowanie Wnętrz na Facebook

Szklane drzwi reliefowe – gra światłem i kolorem

Opublikowano: 18 czerwca, 2014 Autor:

Niepowtarzalny charakter wnętrza zależy od dodatków. Nawet tak oczywisty element przestrzeni jak drzwi, potrafi zupełnie zmienić nasze spojrzenie na dane lokum. Propozycją dla osób poszukujących niebanalnych rozwiązań są szklane drzwi reliefowe.

Nieszablonowe drzwi

drzwi szklane reliefowe Kopp– „Drzwi stanowią jeden z zasadniczych elementów aranżacji każdego pomieszczenia. Jeśli chcemy, by wnętrze było urządzone ze smakiem, ich dobór powinien być starannie przemyślany. Musimy pamiętać, że drzwi zostaną z nami na długo i staną się integralną częścią pomieszczenia.” – podpowiada Katarzyna Wątor z firmy Kopp.

Rynek oferuje dziś szereg rozwiązań materiałowych i kolorystycznych, które pozwalają na dobór drzwi, pasujących do każdego rodzaju wnętrza. W dalszym ciągu najbardziej popularne są modele tradycyjne, jednak coraz szybciej zwiększa się grupa klientów poszukujących nowoczesnych i nieszablonowych rozwiązań.

drzwi szklane KoppEfekt głębi

We współczesnych projektach aranżacyjnych zauważalnie dominuje trend, w którym architekci dążą do łączenia nowatorskiego designu z funkcjonalnością i prostotą form. Nowoczesne wnętrze od razu przywodzi na myśl duże szklane powierzchnie, które w zestawieniu z ozdobnymi elementami lub wyraźnymi, kolorystycznymi akcentami, pozwalają uzyskać przestrzenny efekt głębi.

Dopełnieniem takiej stylistki są wewnętrzne drzwi całoszklane, które zależnie od wykończenia, mogą podkreślać delikatny charakter pomieszczenia lub stanowić jego odważne uzupełnienie. Jest to propozycja dla inwestorów szukających nowinek i nietuzinkowych produktów, które wykraczają poza dobrze już znane i sprawdzone sposoby aranżacji przestrzeni.
Kolor i światło – szklane drzwi reliefowe

drzwi szklane reliefowe Kopp Florence no 22Alternatywą dla tradycyjnych drzwi drewnianych są drzwi wykonane ze szkła, kojarzone do tej pory wyłącznie z łazienką, obrotowymi drzwiami w budynkach handlowych i przestrzeniami biurowymi. Coraz więcej firm zaczyna produkować drzwi ze szkła hartowanego w najrozmaitszych kolorach, gładkie lub ozdobione ciekawym wzorem, a nawet reliefem.

– „W naszej ofercie znajdują się drzwi z reliefowego, hartowanego szkła o grubości 8 mm w wersji jedno- i dwuskrzydłowej, przesuwnej i giętej.Tym, którzy nie zdecydują się na zbytnią ekstrawagancję, a nadal chcą wprowadzić do mieszkania światło i powiew nowości, możemy zaproponować gładkie lub opatrzone delikatnym wzorem szkło piaskowane, które jest jasne, ale już nie przezroczyste, co zapewnia odpowiedni poziom prywatności. Do każdego z typów drzwi można dobrać odpowiednie ościeżnice, klamki i inne elementy wykończeniowe.” – zapewnia Katarzyna Wątor.

Hartowane szkło reliefowe jest trwałym materiałem odpornym na różnego rodzaju uszkodzenia. Dzięki specjalnej obróbce termicznej, możliwe jest stworzenie na jego powierzchni dowolnego wzoru dekoracyjnego, który można umieścić zarówno na wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie drzwi. Szkło poddane ręcznej obróbce, dzięki zastosowaniu artystycznej techniki stapiania, przekształca się w szklaną płaskorzeźbę. Umożliwia to tworzenie płaskich oraz przestrzennych, kolorowych i bezbarwnych form, które nadają wyraz nieatrakcyjnym dotąd elementom wnętrza.

drzwi szklane reliefowe Kopp Florence

Szklane drzwi reliefowe to propozycja kierowana do nowoczesnych aranżacji. Będą w nich stanowić  wyszukany element dekoracyjny i uatrakcyjnią każde wnętrze. Promienie światła wydobywają głębię barw, tworząc przy tym delikatne słoneczne refleksy i grę światłocieni na ścianach i podłogach. Nadadzą mieszkaniu niepowtarzalny charakter.
Tags: , ,

Zostaw komentarz

Polityka prywatności | Regulamin

© 2019 Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz - Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz