Projektowanie Wnętrz, Galerie Projektów, Wystrój i Aranżacje Wnętrz

Projektowanie wnętrz bez tajemnic! Kompedium wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Przedpokój/hall

Taśma LED na schody – jaką wybrać?


Szerokie zastosowanie taśm ledowych powoli spycha do lamusa lampy czy kinkiety schodowe. Istnieje wiele zalet zastosowania taśm LED na schodach. Które rozwiązanie wybrać, by połączyć stylowy wygląd z praktycznością?

Schodowe taśmy led

Schodowe taśmy LED – jak osiągnąć najlepszy efekt?

Taśmy LED oferują niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Możemy zamontować je na każdym stopniu schodów, co w połączeniu ze sterownikiem wyposażonym w czujnik ruchu pomoże osiągnąć interesujący efekt świetlny. Taśma LED świetnie sprawdzi się także przy poręczy, gdzie jej montaż będzie prosty, a ilość emitowanego światła wystarczająca do bezpiecznego przemieszczania się po schodach.

Jaką taśmę LED na schody wybrać?

Szczególnie polecanym rozwiązaniem na schody są taśmy LED (https://sklep.neonica.pl/jaka-tasma-led-na-schody) bez widocznych miejsc zacienienia pomiędzy diodami. Światło emitowane przez taką taśmę tworzy prostą, zwartą linię, na której nie widać punktów świetlnych. Jest to nie tylko bardziej estetyczne, ale i wydajniejsze rozwiązanie (zapewnia równomierne oświetlenie schodów).
Samodzielne przyklejanie taśmy LED pod stopniami czy też przy poręczy wymaga dużej precyzji. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest tu skorzystanie z profili ledowych. Nie tylko pozwolą one na zlikwidowanie ewentualnych krzywizn i załamań linii światła, ale także zapewnią zabezpieczenie taśmy ledowej przed przegrzewaniem czy kontaktem z kurzem lub chemią używaną podczas sprzątania. Dobrym przykładem są profile marki NEONICA dostępne na https://sklep.neonica.pl/

Taśma LED czy kinkiet schodowy – co wybrać?

Wykorzystanie taśm ledowych jest coraz powszechniejsze w przypadku schodów. Tradycyjne kinkiety uchodzą już za rozwiązanie nieco przestarzale pod względem aranżacyjnym, ale także za mniej skuteczne. Wybierając tego typu punktowe oświetlenie, zawsze pewna część schodów będzie oświetlana lepiej, niż pozostałe. Równomierne oświetlenie każdego stopnia zapewni za to taśma LED równo poprowadzona przy poręczy lub zamocowana na stopniach schodów, np. we frezie pod stopniami.

Jaki kolor taśmy LED wybrać na schody?

Zdecydowana większość inwestorów decyduje się na wybór taśm LED na schody w kolorze białym. Jest to uniwersalne rozwiązanie, odporne na zmiany trendów wnętrzarskich. Żywe kolory, często dopasowane do innych elementów wnętrza oczywiście również mogą okazać się dobrym rozwiązaniem, jednak oznaczającym konieczność wymiany taśm przy zmianie aranżacji pomieszczenia w przyszłości. Wybierając taśmy białe mamy do podjęcia także decyzję dotyczącą barwy emitowanego przez nie światła. Może być ona ciepła, neutralna lub zimna. Tu wybór powinien zależeć od preferencji użytkownika oraz tego, jaką barwę światła zastosowano w korytarzu czy pokoju, w którym znajdują się schody oraz w innych pomieszczeniach. Istotne jest także dopasowanie barwy do kolorystyki pomieszczenia. Pamiętajmy, że ciepła barwa taśm LED kojarzy się z efektem przyjemnym i niemęczącym dla oczu. Zimna kojarzona jest za to z lepszą widocznością, która w przypadku schodów może być zarówno zaletą (większe bezpieczeństwo przemieszczania się) jak i wadą (uwidacznianie ewentualnych niedostatków schodów czy ścian).

Taśmy LED oszczędzają energię

Ważną zaletą rozwiązań ledowych jest także ich energooszczędność. Ledowe światło przy niskim poborze energii skutecznie oświetli każdy zakamarek schodów. Obecnie jest to jedyne rozwiązanie pozwalające na tak szerokie możliwości aranżacyjne, skuteczne oświetlenie całej potrzebnej przestrzeni oraz niski pobór energii, istotny nie tylko ze względu na koszty, ale i aspekty związane z ochroną środowiska.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *